Uzaktan Eğitim Sistemi Standardını Aile Belirliyor: YÖK Raporu

Sıradaki içerik:

Uzaktan Eğitim Sistemi Standardını Aile Belirliyor: YÖK Raporu

e
sv

Konya Koronavirüs Haritası Kıpkırmızı! Üniversiteleri Etkiler Mi? #EvdeKal

99 okunma — 17 Ağustos 2020 15:21

Konya koronavirüs haritası korkutmaya başladı!

Konya Koronavirüs Haritası

Konya Koronavirüs Harirası Kıpkırmızı! #EvdeKal (1)

Sağlık Bakanlığı’nın “Hayat Eve Sığar” uygulamasında Konya koronavirüs haritası adete kıpkırmızı oldu. Normalleşme süreci ile birlikte önceki aylara göre vaka oranı iki kattan fazla artış göstererek Türkiye’deki vaka oranı olarak ilk 5 il içerisine giren Konya’daki manzara korkutuyor.

Konya’daki vaka sayılarının yoğunluğu özellikle Çevre Yolu, Şefikcan, İstanbul, Sultan, Araplar, Ankara, Keçeciler, Furkan Dede ve Sümeyye caddelerinde yoğunluk gösteriyor. Sağlık Bakanlığı’nın uygulamasındaki şehir haritasındaki kırmızı bölgeler halkı endişelendiriyor.

Vakalar Neden Bu Kadar Artış Gösterdi?

Konya Koronavirüs Harirası Kıpkırmızı! #EvdeKal (1)

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin YOKUŞ‘un daha önceki açıklamalarına göre kentteki vaka sayısı 500’ü aştığını belirtmişti. Konya Valiliği ise vaka artışlarının sebebinin cenaze, taziye, nişan, düğün, asker uğurlama gibi toplu organizasyonlar olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA 11 Ağustos 2020’deki açıklamasında; “Üç gün içinde en yüksek sayıda hasta görülen ilk beş ilimiz: İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Şanlıurfa” olarak belirtmişti.

Konya’daki Bu Durum Üniversiteleri Nasıl Etkiler?

Özellikle şehir dışında olup Konya’da üniversite okuyan öğrencilerin en büyük merakı “Konya’daki üniversiteler açılacak mı?” sorusu. YÖK daha önceki açıklamasında üniversitelerin 1 Ekim 2020 tarihinde açılması için üniversitelere talimat verildiğini belirtmişti. Açıklamanın ayrıntılarında ise üniversiteler uzaktan eğitim veya normal eğitim için kendi içlerinde özerk olarak karar verebilecek. Özellikle üniversitenin bulunduğu ildeki vaka sayısı üniversitelerin nasıl bir eğitim yöntemi kullanacağını netleştirecek.

Konya‘daki vaka sayısının sürekli şekilde artış göstermesi ve Hayat Eve Sığar uygulamasında ki kırmızılık üniversitelerin yüz yüze eğitime geçmesini oldukça zorlaştıracak gibi.

Sağlık Bakanlığı Güncel Koronavirüs Raporları

İlgini Çekecek Diğer İçerikler;

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.