Milli Eğitim Bakanı Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Sıradaki içerik:

Milli Eğitim Bakanı Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

e
sv

PCR Testi Aşı Yaptırmayana Zorunlu Olacak

121 okunma — 19 Ağustos 2021 23:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada “Okullarda 6 eylülde yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte öğrenciyle irtibatlı henüz aşı olmamış öğretmen ve personelin haftada en az iki defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz. Aynı şekilde üniverstei çalışanlarından da düzenli PCR testi yaptırmasını talep edeceğiz. Şehirlerarası yolculuklar, konser, tiyatro gibi insanların bir araya geldiği ortamlarda da düzenli PCR testini devreye sokacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Toplantı yaklaşık 5 buçuk saat sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından yaptığı açıklamada aşı olmayanlara PCR testi zorunluluğu getirildiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Tüm vatandaşlarımıza aşı olmaları konusunda çağrıda bulunuyorum”

PCR Testi Aşı Yaptırmayana Zorunlu Olacak
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. ( Murat Kula – Anadolu Ajansı )

Her alanda huzurla hayatımızı sürdürebilmemiz hepimizin aşı olmasına bağlıdır. Son dönemde salgın sebebiyle hastanelere yatan, yoğun bakıma alınan, entübe edilen, hayatını kaybeden hastaların çok büyük bir bölümünün aşı olmayanlardan oluştuğunun altını çizmek istiyorum. 33 ilimiz aşılamada yüzde 75 sınırını geçerek mavi listeye girmiştir.

Şanlıurfa, Mardin, Bitlis, Muş, Gümüşhane ve Diyarbakır illerimiz ise kırmızı listede yer almaktadır. Bu illerimizde yaşayan kardeşlerimizden başlayarak tüm vatandaşlarımıza aşılarını derhal olmaları çağrısında bulunuyorum.

“Aşı olmayan öğretmenlere ve üniversite öğrencilerine PCR testi yapılacak”

Eylülde okullarına kavuşmayı bekleyen milyonlarca öğrencilerimizin çeşitli sektörlerde işlerine dört elle sarılan vatandaşlarımızın geleceğinin bu konuda kat edilecek mesafeye bağlı olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Okullarda 6 Eylül’de yüz yüze eğitim başlamasıyla, henüz aşı olmamış öğretmen ve diğer personelin haftada en az iki defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz.

Aşı olmayan üniversite öğrencilerimizin ve çalışanlarımızdan da düzenli PCR testi yaptırmalarını talep edeceğiz.

Toplu faaliyetlerde PCR testi zorunluluğu getirildi

PCR Testi Aşı Yaptırmayana Zorunlu Olacak

Uçak ve şehirlerarası yolculuk, konser, sinema gibi toplu faaliyetler için de zorunlu PCR testi uygulamalarını devreye alacağız.

Son dönemde yeniden tokalaşma, sarılma gibi kültürümüzde var olan selamlaşma yöntemlerinin arttığı görülüyor. Vatandaşlarımızdan bir müddet daha bu konularda sabırlı olmalarını istiyorum.

PCR testleri ücretsiz olacak

Sağlık Bakanı Koca, yüz yüze eğitim kapsamında zorunlu olarak istenecek PCR testlerinin devlet hastanelerinde ücretsiz yapılacağını bildirdi.

Kaynak: GZT

Faydalı İçerikler;

Selçuk Üniversitesi Atatürk Öğrenci Yurtları Ücretleri 2021-2022

Selçuk Üniversitesi Yüz Yüze Eğitim Başlıyor?

KYK Yurtları Hakkında Bilgiler 2020 – 2021

KYK Yurtları Kaç Kişilik Olur?

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.