Hatay Depremi Konya’da da hissedildi. (video)

Sıradaki içerik:

Hatay Depremi Konya’da da hissedildi. (video)

e
sv

Konya’da Haksız Kira Cezası 100 Bin TL

965 okunma — 22 Şubat 2023 13:48
Konya'da Haksız Kira Cezası 100 Bin TL

Konya’da haksız kira cezası beledi 100 bin tl olacak.

Merkezi Kahramanmaraş depremlerinin ardından bölgedeki ailelerin göç ettiği şehirlerden biri olan Konya‘da ev kiralarına fahiş fiyat uygulanıyor.

Ev sahiplerine 100 bin tl ceza kesilecek.

Konya'da Haksız Kira Cezası 100 Bin TL

Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen deprem sonrası bir çok aile göç etmek zorunda kalmıştı. Farklı illere göç etmek zorunda kalan ailelerin en büyük şikayeti ise kira fiyatları oldu. Konya’da bazı ev sahipleri ve gayri resmi emlakçılar, ev kiralarında yüzde 30 ila 40 arasında değişen fiyat artışına gitti.

Konya Ticaret İl Müdürlüğü, bunun üzerine çalışma başlattı. İl Müdürlüğü, ev kiralarının yanı sıra gıda, çocuk bezi, temizlik ürünlerinin de fahiş fiyata verilmesiyle ilgili gelen şikayetlerle ilgili inceleme yapıp, tutanak hazırlıyor. Hazırlanan tutanaklarda Ticaret Bakanlığı’nın Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu’na gönderiliyor. Kurulca fahiş fiyat artışı belirlenmesi halinde Konya’da haksız kira cezası 100 bin lira olarak belirlendi.

Konya’da Haksız Kira Cezası Özellikle Bazı Semtlerde Dikkat Çekiyor

Bazı internet sitelerindeki yeni kiralık ilanlarının depremlerden hemen sonraki zamanlarda yayınlandığı görülüyor. Bazı ilanlarda aynı semt üzerinde 2+1 bir dairenin 2,850 liraya kiraya verilirken, 1+1 bir dairenin ise 6 bin liraya kiralanması dikkat çekiyor.

Emlak uzmanları, bazı semtlerde kirası 5 bin lira olan evlerin 7 bin liraya, 7 bin lira olan evlerin ise 10 bin liralara yükseldiğini belirtiyor.

Kaynak: NTV

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.