Konya Korona Önlemi: Konya Büyük Şehir Başkanından Maske Kontrolü

Sıradaki içerik:

Konya Korona Önlemi: Konya Büyük Şehir Başkanından Maske Kontrolü

e
sv

Konya Korona Vaka Sayısı Günlük 500’ü Buldu iddiası!

82 okunma — 13 Ağustos 2020 11:08

Konya korona vaka sayısı günlük 500’ü aştı iddiası vatandaşları korkuttu.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, normalleşme sürecinin ardından kentteki vaka sayısı artışına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Konya Korona Vaka Sayısı Gerçekten Bu Kadar Yüksek Mi?

Konya‘da vaka sayılarının çok tehlikeli bir boyuta ulaştığını aktaran Yokuş, “Sahada yetkili arkadaşlarımızdan edindiğimiz bilgilere göre Konya’da günlük corona virüsü vaka sayısı maalesef 500’ü bulmuş. Şu an hastaneler tam kapasite doluluğa sahip. Yoğunluktan dolayı hastanelerimizde bazı vatandaşlarımıza test sırası verilemiyor” dedi.

Normalleşme sürecinin ardından Konya‘da corona virüsü vaka sayıları arttı. Kentteki corona vaka sayısının tehlikeli boyutlara ulaştığını aktaran İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş şunları söyledi;

* Sahada yetkili arkadaşlarımızdan edindiğimiz bilgilere göre Konya’da günlük corona virüs vaka sayısı maalesef 500’ü bulmuş. Hastaneler tam kapasiteye ulaşmış.

* Testi pozitif çıkan vatandaşımız hastanelerde yer olmadığı için evlerine gönderiliyor. Evlerine gönderilen vatandaşlarımıza da kendi imkânlarıyla evlerine gitmeleri söyleniyor.

* Özel aracı olan gidebilir, ama özel aracı olmayan vatandaşlarımız da mecburen toplu ulaşım kullanıyor ve istemeden hastalığı yayıyor.

KONYA KORONA VAKA SAYISI TEST SIRASI DAHİ ALINAMIYOR

Konya Korona Vaka Sayısı Günlük 500'ü Buldu iddiası!
Foto: Sözcü

Kentteki gerçek verilerin gizlenmeye çalışıldığını aktaran Yokuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

* Hastanelerdeki yoğunluktan dolayı birçok vatandaşımız test sırası dahi alamıyor. Yoğunluktan dolayı sağlık çalışanlarımız tükenmiş durumda.

* Bayramın yansımaları ise bu haftadan itibaren kendisini göstermeye başlayacak. Kentte durum bu kadar ciddiyken hala birileri halkın sağlığını hiçe sayarak algı yaratmaya devam ediyor.

* Gerçek verileri saklasanız da halkımız gittikleri hastanelerde gerçekleri görüyor.

KENTTE CİDDİ BİR BAŞI BOŞLUK VAR

Kentteki duruma üzüldüğünü aktaran Yokuş, şunları kaydetti:

* Konya’nın Türkiye’deki bütün şehirlerimiz arasında sürekli ilk 5 şehir içerisinde olması beni üzüyor. Burada her şey vatandaşlardan bekleniyor ama şehri yönetenler de üstüne düşeni yapmıyor.

* İl pandemi kurulları çalıştırılmıyor. Ciddi denetimler yapılmıyor. Maskesiz dolaşanlar uyarılmıyor. Toplu taşım araçlarında tedbir alınmıyor.

* Konya belediyesi üzerine düşeni yapmıyor. Kentte ciddi bir başıboşluk var. Konyalı bunu yaşamayı hak etmiyor” ifadelerini kullandı.

KONYA KORONA VAKA SAYISI YÜZÜNDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARI İSTİFA EDİYOR

“Sağlık çalışanları perişan” diyen Yokuş konuşmasını şöyle sürdürdü:

* Sağlıkçılarımızın moral motivasyonları sıfır noktasında çünkü  insan üstü gayretle aylardır ölümü göze alarak çalışıyorlar. Ancak yerel yöneticilerin yeterince tedbir almaması ve halkın duyarsızlığı sağlık çalışanlarını olumsuz yönde etkiliyor.

* Moral motivasyonlarını yok ediyor. Bu sebeplerden dolayı başta Doktorlar olmak üzere sağlık çalışanları emeklilik ve istifa dilekçeleri vermek zorunda kalıyor.”

 BAKAN KOCA TEK TEK AÇIKLADI

11 Ağustos corona verilerini paylaşan Koca, vaka sayısı artan illeri tek tek açıkladı. Bakan koca, “3 gün içinde en yüksek sayıda hasta görülen ilk 5 ilimiz: İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Şanlıurfa” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü | https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/korkutan-aciklama-konyada-gunluk-vaka-sayisi-500u-buldu-5983187/

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Günlük Koronavirüs Vaka Sayısına Ulaşmak İçin

İlgini Çekecek Diğer İçerikler;

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.