Konya Korona Vaka Sayısı Günlük 500’ü Buldu iddiası!

Sıradaki içerik:

Konya Korona Vaka Sayısı Günlük 500’ü Buldu iddiası!

e
sv

Üniversiteler Ertelendi mi? Üniversiteler Ne Zaman Açılacak?

108 okunma — 13 Ağustos 2020 15:41
üniversiteler ertelendi mi ne zaman açılacak

Üniversiteler ertelendi mi? Üniversiteler ne zaman açılacak? Öğrencilerin merakla beklediği sorulara yanıt YÖK Başkanı Yekta Seraç’tan geldi.

Üniversiteler Ertelendi mi?

Üniversiteler 1 Ekim’e Ertelendi

YÖK Başkanı Yekta Seraç’ın yaptığı yazılı açıklama:
Bugün itibariyle; üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları istenmiştir. Bunun yanı sıra “kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılması” da önemli olup bunun için üniversitelerimize karar alma süreçlerinde geniş imkan tanınmıştır. Böylece üniversitelerimizin fakülte ve program bazında farklı uygulamalar yapabilmeleri mümkün hale gelmiştir.

Üniversiteler Yüz Yüze mi Açılacak?

Üniversiteler 1 Ekim’e ertelendi. Peki eğitim yüz yüze mi olacak?

“Salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak olan uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerimizin ilgili kurulları karar verecektir.
Geçtiğimiz günlerde salgın dolayısıyla yaptığımız yapısal düzenlemelerle karma öğretim uygulayabilmeleri için üniversitelerimize geniş bir alan bırakılmıştır. Üniversitelerimiz Koronavirüs Komisyonları ve ilgili diğer kurul ve komisyonları marifetiyle öğrencilerimizin, akademisyenlerimizin ve idari personelimizin sağlığını tehdit etmeyecek şekilde genel
planlamalar yapabilecektir. Elbette ki bu süreç Sağlık Bakanlığı ve diğer ilgili bakanlıkların tedbir maksatlı yönlendirmeleri çerçevesinde sürdürülecektir.”

“YÖK olarak, bu süreci başından itibaren “çevik yönetim, güçlü koordinasyon, esnek kararlar almak ve kurumsal çeşitliliği imkân olarak kullanmak” şeklinde özetleyebileceğimiz bir yönetim anlayışı ile yönetiyoruz. Aileleri tarafından bizlere emanet edilen sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere, bütün akademik ve idari personelin sağlığı karar süreçlerimizde en fazla dikkat ettiğimiz husustur.”

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Okullar 31 Ağustos’ta Açılıyor! Üniversiteler Ne Olacak?

Üniversiteler ertelendi mi? Üniversiteler ne zaman açılacak?

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.