Epic Store un Yaz İndirimindeki Oyunlar|Acele Et!

Sıradaki içerik:

Epic Store un Yaz İndirimindeki Oyunlar|Acele Et!

e
sv

WhatsApp a Gelecek 5 Yeni Özellik

91 okunma — 25 Temmuz 2020 14:33

WhatsApp a Birbirinden Güzel ve Önemli Yeni Özellikler Geliyor

WhatsApp, milyonlarca kişinin kullandığı sosyal mesajlaşma uygulamasına 5 yeni özellik geliyor. Bu özellikler; çoklu cihaz dönemi, süresi dolan mesajları otomatik silme yetkisi, mesaj arama, depolama, detaylı mesaj silme şeklinde sıralanıyor.

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp, uygulamaya pek çok yeni özellik entegre etmeye hazırlanıyor. Bu kapsamda 5 yeni özellik gündemde.

Çoklu Cihaz Dönemi

Bir süredir çoklu cihaz desteği özelliğini test ediliyordu. Söz konusu özelliğin aktif hale getirilmesinin ardından adından da anlaşılacağı üzere iki farklı cihazdan aynı anda kullanılabilecek.

Uzun süredir en büyük rakibi Telegram’da yer alan özelliğin WhatsApp’a ne zaman entegre edileceğine dair bir açıklama ise bulunmuyor.

Beta sürümünde yer alan bilgilere bakılırsa WhatsApp aynı Snapchat’te olduğu gibi yok olan mesajlar özelliğini önümüzdeki dönemde kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

Süresi Dolan Mesajlar

Expiring Messeges (Süresi dolan mesajlar) olarak adlandırılan özellik kapsamında kullanıcılar gönderdikleri mesajların otomatik olarak silinmesi komutunu verebilecek.

Beta sürümünde yer alan bilgiye göre kullanıcılar 1 gün 1 hafta 1 ay gibi opsiyonlar arasında bir seçim yapma imkanına sahip olacak.

Mesaj Arama Özelliği

Hem iOS hem de Android için geliştirilen yeni WhatsApp sürümünde ortaya çıkan bir başka özellik ise mesaj arama özelliğini geliştirecek.

Yeni WhatsApp özelliği ile birlikte kullanıcılar, zaman aralığına göre mesaj arama işlemi yapabilecek.

Depolama Özelliği

Yeni depolama özelliği ile birlikte kaydedilmiş medya dosyalarının telefonda toplam ne kadar yer kapladığını kontrol edebilecek.

Mesaj Silme Özelliği

WhatsApp’ın depolanan mesajları silme konusunda da bir geliştirme üzerinde çalıştığı biliniyor. Henüz test geliştirme aşamasında olan bu özelliği detaylarının önümüzdeki haftalarda netleşmesi bekleniyor.

Sosyal Medyadan Bize Ulaşmak İçin;

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.