Üniversiteler Açılacak Mı Yoksa Açılmayacak Mı?

Sıradaki içerik:

Üniversiteler Açılacak Mı Yoksa Açılmayacak Mı?

e
sv

Van’da Düşen Uçak: Keşif Uçağı Düştü Şehitlerimiz Var

76 okunma — 16 Temmuz 2020 02:19
Van'da Düşen Uçak Keşif Uçağı Düştü Şehitlerimiz Var

Van’da düşen uçak Gevaş ilçesi Artos Dağı’na kırıma uğrayıp düştüğü belirtiliyor. Gece saatlerinde bölgedeki vatandaşların bir uçağın düştüğünü emniyet güçlerine bildirdi. Olay yerine arama kurtarma ekiplerinin gittiği bildiriliyor.

Bölge vatandaşlarının Van’da düşen uçak sonrası yetkililere verdiği bilgiler doğrultusunda aramalar Artos Dağı civarına yoğunlaştı. Van’da düşen uçak içinde 2 pilot 5 teknisyen toplamda 7 kişi bulunuyordu. Konu içişleri bakanlığına iletildikten sonra düşen uçak ve personeller hakkında bilgi almak için İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU hemen bölgeye gittiği belirtiliyor.

Süleyman Soylu Olay Yerinden Açıklama Yaptı

Van'da Düşen Uçak Keşif Uçağı Düştü Şehitlerimiz Var

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU olayın gerçekleştiği yere giderek ayrıntılı bilgi aldı. Düşen keşif uçağı sonrası Bakan SOYLU bir basın açıklaması yaptı.

İçişleri Bakanı Soylu;
” Pazartesi günleriden itibaren Van ve Hakkari’de keşif görevinde bulunan insanlı keşif uçağımız. 15 Temmuz saat 18:35 sularında yeniden çeşitli gözlem yapabilmek için kalkış yapmıştır. İçerisinde 2’si pilot arkadaşımız olmak üzere 7 emniyet personeli bulunmaktaydı. Saat 22:32’de havalimanı kulesi ile irtibata geçerek dönüşte olduğunu belirtmiştir. 22:45 itibari ile radar ve iletişim kesildi. Saat 23:15 civarında ise bize bilgi geldi. Gelen bilgi teknik arıza olabileceği yönündeydi. Gevaş civarında gelen ihbarda bir uçağın alçaldığını ve gözden kaybolduğu belirtildi. Bu neden ile aramalar o civarda tüm ekiplerimiz ile havadan ve karadan yapılmaya başlandı. Gece 03:00 civarında bölgeye ulaşan ekiplerimiz Artos Dağının 2200 rakımında uçağımızın dağa çarparak 2’si pilot 5 teknisyen ile 7 şehidimiz var.”

Van’da Düşen Uçak Sonrası 7 Polis Memuru Şehit Oldu!

Van'da Düşen Uçak Keşif Uçağı Düştü Şehitlerimiz Var

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’nun bölgeye hemen intikal etmesi sonrası gerekli bilgileri alarak düşen uçak hakkında ilk öğrenilen bulgular ile açıklama yapmıştı. İlerleyen saatlerde ise Bakan Soylu’nun keşif uçağının neden düştüğüne dair ayrıntılı açıklama yapması bekleniyor.

Ayrıntılar geldikçe sizleri bilgilendireceğiz.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.