WhatsApp Mesajlarının Gizlilik Riski!

Sıradaki içerik:

WhatsApp Mesajlarının Gizlilik Riski!

e
sv

Selçuk Üniversitesi Uzaktan Eğitim: Selçuk UZEM Ne Kadar Sürecek?

307 okunma — 23 Temmuz 2020 23:22

Selçuk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni 7/24 hizmete açtı.

Uzaktan Eğitim Nedir?

Selçuk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Selçuk UZEM Ne Kadar Sürecek

YÖK kararı ile üniversiteler normal öğretim yerine uzaktan eğitim kararı aldılar. Öğrenciler online olarak olarak üniversite resmi internet sitesi üzerinden bahar dönemi boyunca eğitim aldılar. Vize, final ve bütünleme sınavları bu sistem üzerinden sağlandı. Akademik hocalar sisteme konuları anlatan PDF ve videolar ekleyerek ders işlemeye devam ettiler. Öğrencilerden ise bu konular hakkında ödev hazırlayarak veya online sınav ile ter döktüler.

Selçuk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi İçin Ne Gerekli?

Uzaktan eğitim sistemini kullanabilmek için internete bağlı olan bilgisayar, tablet veya telefon yeterli olacaktır. Tüm platformlardan
uzaktan eğitim sistemine girip dersleriniz ve derslerle ilgili
paylaşılan dokümanları görebilirsiniz. Ders video içeriklerini mobilden takip etmek için çeşitli ek app ihtiyacınız olacak.

Uzaktan Eğitim Ne Kadar Sürecek?

YÖK kararı ile üniversitelerin hepsi uzaktan eğitime geçiş yaptı. Bahar dönemi alınan karar ile normal öğretime ara verilerek uzaktan eğitim ile pandeminin yayılımı azaltılması hedeflendi. 2020 – 2021 güz dönemi için ise YÖK üniversitelerin nasıl bir yol izleyeceğini duyurmadı. Üniversitelerin uzaktan eğitim ile mi yoksa normal öğretim ile mi devam edeceğini kısa süre içidne YÖK tarafından açıklanması bekleniyor.

Uzaktan Eğitim ile Verilemeyen Dersler Nasıl Yapılacak?

Bahar döneminde uygulama dersleri hariç tüm dersler uzaktan eğitim sistemi ile yapılmıştı. Öğrencilerin en büyük sorunu ise uygulama derslerinin nasıl yapılacağını bilmemeleri. Üniversitenin Uzaktan Eğitim konusunda yaptığı duyuruya göre inturn, staj, meslek uygulama
(proje, bitirme çalışması, arazi uygulaması, laboratuvar vb.), işyeri
uygulaması ve seminer vb. derslerin telafisini yapacak. Bunu ise pandemi döneminin sona ermesi ile yoğunlaştırılmış akademik takvim ile gidererek yüz yüze yapacak.

Selçuk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Dersleri Nerede Verilecek?

Eğer ki bahar dönemi gibi 2020 – 2021 bahar döneminde uzaktan eğitim sistemine devam edilmesi durumunda “http://uzaktanegtm.selcuk.edu.tr/” adresinden uzaktan eğitime devam edilecek.

Selçuk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sisteminin Devam Zorunluluğu Var Mı?

Uzaktan eğitim sisteminde devam zorunluluğu aranmayacak. İsteyen öğrenciler sınav gününden önceki gün bile sisteme girip ders konularını ve anlatımına erişim sağlayabilecek.

Yaşadığınız Yerde İnternet Yoksa Ne Olacak?

Ülke olarak olağanüstü bir süreçte olunmasından dolayı aslında bu duruma yapılacak hiç bir şey yoktur. Olağanüstü durumlar olağanüstü kararlar alınmasına sebep olur. Selçuk Üniversitesi bu vb. durumların oluşabileceğini düşündüğü için derslerde devam zorunluluğu aramadı. Sınav gününe kadar internet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan eğitimi alabilirsiniz.

İlgini Çekecek İçerikler;

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edebilirsin;

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.