Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul

Sıradaki içerik:

Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul

e
sv

Selçuk Üniversitesi Ders Kaydı Nasıl Yapılır?

530 okunma — 23 Temmuz 2020 01:00

Selçuk Üniversitesi ders kaydı nasıl yapıldığını sizlere kısaca anlatmak istedik.

Üniversiteyi yeni kazanmış ve birinci sınıf olacaksanız ders kaydı yapmanıza gerek yoktur. Kayıt sistem tarafından otomatik yapılır. Eğer ki ara sınıflarda okuyorsanız Selçuk Üniversitesi Öğrenci Bilgi İşlem Sistemi’nden (obis) öğrenci numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak ders kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Selçuk Üniversitesi Ders Kaydı İçin Harç Yatırmam Gerekiyor Mu?

Selçuk Üniversitesi Ders Kaydı Nasıl Yapılır?

Selçuk Üniversitesi birinci öğretim kazandıysanız veya halen okuyorsanız herhangi bir harç ücreti ödemeden direkt belirttiğimiz şekilde ders kaydı yapabilirsiniz. Eğer ki birinci öğretim okumuş ve üniversiteyi uzatmışsanız harç ödemeden ders kaydı yapamazsınız.

İkinci öğretim kazanan öğrenciler kayıt yenileme tarihi bitmeden harç ücretlerini ödedikten sonra ders kaydı yapabilirler.

Harç ücretleri Vakıfbank ATM veya bankalarından üniversite okul numaranız veya kimlik numaranız ile yatırabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Kayıt Yapabiliyor Muyum?

E-Devlet sistemleri üzerinden sadece üniversite kaydını yapabilirsin ki sonrasında yine gereken belgeleri yüz yüze teslim etmen gerekecektir. Ders kaydı için mutlaka üniversitenin resmi internet sitesi üzerinden ders kaydı yapman gerekir.

Danışman Onayı Gerekiyor Mu?

Öncelikle fakültedeki bölümünün bir danışman hocası vardır. Bu hoca ders kaydı yapan tüm öğrencilerin kayıtlarını inceler ve online olarak onaylar. Üniversite danışman onayları için de akademik takvimden bir tarih belirler. O tarihler arasında herhangi bir yanlışlık durumunda danışman hocana giderek hatayı düzeltmesini talep edebilirsin. Kısacası ders kaydı sonunda mutlaka danışmanının derslerini onaylaması gerekir.

Selçuk Üniversitesi Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin;

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin;

https://www.instagram.com/p/CC82ObaDvJW/?utm_source=ig_web_copy_link
  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.