Kadir Şeker 12 Yıl Hapis Cezası Aldı! Sosyal Medya Tepki Gösterdi!

Sıradaki içerik:

Kadir Şeker 12 Yıl Hapis Cezası Aldı! Sosyal Medya Tepki Gösterdi!

e
sv

Üniversite Yüz Yüze Eğitim Çok Yakında! Cumhurbaşkanı Açıklama Yaptı

121 okunma — 15 Ekim 2020 13:16

Üniversite yüz yüze eğitim olacak mı? Cumhurbaşkanı konu ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

Üniversite Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Olacak?

Üniversite Yüz Yüze Eğitim Çok Yakında! Cumhurbaşkanı Açıklama Yaptı

2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en kısa sürede yüz yüze eğitime geçileceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de gerçekleşen 2020-2021 Akademik Yılı Açılış Töreni’ne katıldı.

Koronavirüs nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı merak edilirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuya ilişkin açıklama yaptı.

“EN KISA SÜREDE, YÜZ YÜZE EĞİTİMİ BAŞLATMAYI HEDEFLİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitelerde yüz yüze eğtiimin başlaması ile ilgili çalışmaların sürdürüldüğünü belirterek, “Uzaktan eğitim tecrübesi önemli ancak örgün eğitimin yerini tutmaz. Mümkün olan en kısa sürede yüz yüze eğitimi başlatmayı hedefliyoruz.” dedi.

“YÖK ANADOLU PROJESİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK tarafından hazırlanan yeni bir projenin müjdesini paylaştı.

Anadolu’daki az gelişen üniversiteler ile gelişmiş üniversitelerin öğrencilerinin eğitimi noktasında atılan yeni adımı, Cumhurbaşkanı Erdoğan şu sözlerle açıkladı:

“Anadolu’da yeni gelişen üniversiteleri nispeten daha gelişmiş üniversitelerle eşleştireceğiz. Eşleşme yapılan üniversitelerin öğrencileri, diğer üniversitelerin programlarına iştirak edebilecek. Bu programı, bu akademik yılın ikinci döneminden itibaren hayata geçiriyoruz.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARININ DEVAMI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının devamında şu ifadeler yer aldı:

“Her alanda küresel bir güç haline gelen bir Türkiye gerçeği var. Her alanda yetişmiş insan gücü ihtiyacımız var. İnsan kaynağında ciddi açıklarımız bulunuyor. Henüz arzu ettiğimiz yere gelebilmiş değiliz.

“ROBOT DEĞİL, İNSAN YETİŞTİRMELİYİZ”

Sadece maddi bilgilerle donanmış manevi değerlerden yoksun nesil milletçe en büyük felaketimiz olur.

Maziden, atiye kurduğumuz köprünün zenginliklerine sahip çıkacak nesiller yetiştirmek istiyoruz. İnsan maddi birikimi ve manevi zenginliği ile bir bütündür.

Biz robot değil insan, daha doğrusu insan-i kamil yetiştirmenin peşinde olmalıyız. Hem aile eğitimi hem mektep eğitimi bağlamında bu konuda ciddi eksikliklerimiz olduğuna inanıyorum.

Geleceğimizi güvenle emanet edeceğimiz nesiller yetiştirmek için toplum olarak hep birlikte seferberlik anlayışıyla çalışmamız gerekiyor.

Tüm dikkatimizi, vaktimizi, çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için onların gönül dünyalarını da zengileştirmeyi hedeflemeliyiz.

“YARGI, ADALETE HİZMET EDİYOR”

Türkiye Cumhuriyeti uzun bir demokrasi mücadelesinin ardından bugün bulunduğu yere geldi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, gerçekleştirdiğimiz en büyük yönetim reformudur. Güçler ayrılığı erkinin üçüncü ayağı olan yargı, tüm unsurlarıyla adaletin tesisine hizmet ediyor.

“SESSİZ Mİ KALALIM”

Bize ‘Bu kadar yayılmayın’ diyorlar. Zulüm var. Libya’da zulüm var sessiz kalamayız. Suriye’de zulüm var. Sessiz mi kalalım? Somali’de…

Azerbaycan’da Ermenilerin zulmü var. Seyir mi edelim? Biz duramayız. Tarih boyunca ecdadımızın bize yıktığı mesuliyet var. Biz durmak yerine oralarda da görevimizi yerine getirmenin gayreti içerisinde oluruz.

Türkiye’yi yeniden iç müdahaleler bataklığına sürüklemek isteyenlere bekledikleri fırsatı vermeyeceğiz.

Milletten alamadığı gücü başka yerlerden devşirmeye çalışanların heveslerini kursaklarında bırakacağız.”

Cumhurbaşkanının 2020-2021 Akademik Yıl Açılış Töreni Konuşması;

Kaynak: Ensonhaber

Faydalı Linkler;

Cumhurbaşlanlığı Akademik Takvim Yüz Yüze Eğitim Hakkında Açıklaması

İlgini Çekecek Diğer İçerikler;

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.