Konya Koronavirüs Vaka Sayısı – Konya Covid 19 Güncel Durum

Sıradaki içerik:

Konya Koronavirüs Vaka Sayısı – Konya Covid 19 Güncel Durum

e
sv

Konya’da Doğalgaz Patlaması Meydana Geldi! İşte Ayrıntılar

92 okunma — 10 Ağustos 2020 02:33

Konya’da doğalgaz patlaması sonucu bir iş yeri büyük hasar aldı.

Konya’da bir iş yerinde doğal gaz patlaması meydana geldi.

konya'da doğalgaz patlaması

Bölgeye çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Meram Belediye Başkanı Kavuş, ölü veya yaralının bulunmadığını, gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.

Konya‘da merkez Selçuklu ilçesi Nişantaşı Mahallesi Makami Sokak’taki iş yerinde doğal gaz kaynaklı olduğu tahmin edilen bir patlama oldu. Bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Patlama sonrası fenalaşan iki kişiye sağlık ekibince müdahalede bulunuldu. Patlama nedeniyle iş yerlerinde hasar oluştu.

Konya’da Doğalgaz Patlaması Sonrası Ölü ve Yaralı Yok

konya'da doğalgaz patlaması

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamada çok sayıda iş yerinde hasar oluştuğunu söyledi.

konya'da doğalgaz patlaması

Patlamanın meydana geldiği binanın elektrik ve doğal gaz vanalarının tedbir amaçlı kapatıldığını ifade eden Kavuş, şunları kaydetti “Şu anda ölü veya yaralı gözükmüyor. İnşallah olmaz. Binanın içi boşaltılıyor. Halen ne olduğu tam anlaşılamadı ama doğal gaz kaynaklı bir sıkışma ve patlama olduğu düşünülüyor. Yüksek basınçlı, tozu dumana katan bir patlama oldu. Ateşli veya alevli bir patlama değil. Yangın tehlikesi şu anda görülmüyor. Gerekli tedbirler alındı. Binanın üst katlarında bir hasar görünmüyor ancak yandaki ve çevredeki iş yerlerinin camları patladı.”

“BOMBA PATLAR GİBİ YÜKSEK BİR SES OLDU”

konya'da doğalgaz patlaması

Patlamanın olduğU bölgede iş yeri bulunan terzi Durmuş Sarıkaya, yaptığı açıklamada, dükkanının kapısını açarken büyük bir patlama olduğunu belirterek, “Bomba patlar gibi yüksek bir ses oldu. Üzerime camlar geldi. Çok hafif yaralandım. Patlamanın hemen ardından polis ve itfaiye ekipleri geldi.” dedi.Ekiplerin, patlamanın olduğu iş yerindeki incelemeleri sürüyor.

Kaynak: İHA

İlgini Çekecek Diğer İçerikler;

Bizi Sosyal Medya Adreslerimizden Takip Etmek İçin;

https://www.instagram.com/p/CDrNu7xjJEz/?utm_source=ig_web_copy_link
  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.