Üniversite Dizisi Denilince Aklınıza Gelecek Efsaneler

Sıradaki içerik:

Üniversite Dizisi Denilince Aklınıza Gelecek Efsaneler

e
sv

Konya Koronavirüs Vakası Yüksek Mi? Prof. Dr. Mustafa Şahin Açıkladı

107 okunma — 14 Temmuz 2020 09:45

Dünya’yı büyük ölçüde etkisi altına alan Covid-19 yani koronavirüs Türkiye’de etkisini devam ettiriyor. Peki Türkiye’deki vaka sayısı oranında ilk 5 il içinde belirtilen Konya koronavirüs vakası yüksek mi? Bu konuda Selçuk Üniversitesi eski rektörü Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi A.D. Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN bazı açıklamalar yaptı.

Vakası Sayısı Sanıldığı Kadar Yüksek Mi?

Konya Koronavirüs Vakası Yüksek Mi Prof Dr Mustafa Şahin Açıkladı

Konya’da koronavirüs vaka sayısının son zamanlarda arttığını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca belirtmişti. Sonrasında ise alınan önlemler sonrası bu liste dışında kalmıştı. Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN ise genel anlamda Konya koronavirüs vakalarının yüksekliği üzerinden bir algı çalışması yapıdığını belirtiyor.

Konya Koronavirüs Vakaları İçin Sağlık Hizmeti Yeterli Mi?

Konya koronavirüs vakaları için ildeki bir çok hastane “Pandemi Hastanesi” olarak faaliyet göstermeye başladı. Prof. Dr. Mustafa Şahin sosyal medyadan yaptığı açıklamada Konya’daki koronavirüs sağlık hizmeti sunumunda sürecin en iyi yönetildiği illerden birisi olduğunu belitti.

Konya Koronavirüs Vaka Sayısının Yüksekliğinin Sebebi Ne?

Konya’daki vaka sayılarının bu kadar yüksek olması Konya’nın koronavirüs konusunda yeterli önlemi almıyor mu sorularını akla getiriyordu. Prof. Dr. Mustafa Şahin ise söylentiler üzerine, vaka sayılarının 2,6 milyon nüfuslu şehri yansıtmadığını belirtti. Konya’daki koronavirüs vakalarının 6 milyonluk bir şehrin vaka sayısına denk olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Şahin, Konya koronavirüs vaka sayısının bu kadar yüksek olmasının sebebinin ise Konya’da hasta takibinin ve testlerin çok etkin ve gerektiğince yapılıyor olmasının sonucu olduğunu, tedbirin elden bırakılmamasını belirtiyor.

Prof. Dr. Mustafa Şahin’in Sosyal Medya’da Attığı Konu ile Alakalı Twitler;

Sosyal medya üzerinden Prof. Dr. Şahin’i takip ederek konu ile alakalı sorular sorabilirsiniz. Sosyal medyayı aktif kullanarak kendisini takip eden vatandaş ve öğrencilere sık sık geri dönüş yapıyor.

Konya’daki Hastaneler Koronavirüs Takibinde Nasıl?

Prof. Dr. Mustafa Şahin koronavirüs (covid-19) hakkında yaptığı açıklama sonrası vatandaşlar tarafından da yorumlar yapıldı. Konya’daki hastanelerde koronavirüs testinin sorunsuz yapıldığını belirten de var, sadece 40 kişi ile sınırlı olduğunu belirten de var.

Yapılan yorumlardan birinde ise yakınlarından birinin virüsü atlattığını belirten bir vatandaş, hastanın kimlerle görüştüğü ve temas kurulduğuna dair sorular sorulduğunu belirtti. Temas kuruldu ise acilen karantinaya alınması için ise hastane tarafından bilgilendirildiğini belirtti.

Konya Koronavirüs ve Türkiye’deki Vaka Sayılarını Nasıl Öğrenebilirim?

Sağlık Bakanlığının koronavirüs (covid-19) ile alakalı bilgilendirme yapıp sürekli güncel tuttuğu internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Daha Önce Açıklanan Konya’daki Koronavirüs Vaka Sayısı;

Konya’daki korona hasta sayısı açıklandı

Sosyal Medya’dan Bizi Takip Et;

https://www.instagram.com/p/CCip7N0jr7j/?utm_source=ig_web_copy_link
  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.