Colorado Highest Rated Online Dating Sites Without Credit Card Payment

Sıradaki içerik:

Colorado Highest Rated Online Dating Sites Without Credit Card Payment

e
sv

Konya’daki Korona Hasta Sayısı Açıklandı

68 okunma — 18 Mayıs 2020 05:22

Rektör Şahin, Konya’daki Kovid-19 tablosuna ilişkin veri paylaştı.

İTHAL KOVİD!

“Vaka sayılarının çokluğu Konya’da çok fazla koronavirüs olduğu anlamına gelmiyor” diyen Rektör Şahin, “Umreci bir grup, Ukrayna ve Avrupa’dan gelen hastaların sayısının çok olmasından dolayı Konya’daki rakamlar yüksek” dedi.

HASTALARIN YARISI SÜ TIP’TA

Selçuk Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin BBN Haber’e özel açıklamalarda bulundu. Koronavirüsle ciddi bir mücadele içerisinde olduklarını kaydeden Rektör Şahin, hastanenin bu alanda önemli bir yük taşıdığını belirtti. Rektör Şahin, “Pandemi döneminde Meram Tıp Fakültesi Hastanesi ve Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi önemli bir yük karşıladılar. Hasta sayısının yarıya yakını bizim hastanemizde tedavi gördü” dedi.

750 TABURCU VE 11 VEFAT 

Bugüne kadar ki toplam rakamın bine yaklaştığını belirten Rektör Şahin, “Şu zamana kadar 975 hasta yatışı yapıldı. Maalesef 11 vefatımız oldu ve şu anda 70 civarında hastamızın tedavisi de sürüyor. Çok etkin bir tedavi süreci yürütüldü. Hastaların aşağı yukarı 90 kadarı yoğun bakımlarda, diğerleri ise kliniklerde tedavi görerek taburcu edildi” diye konuştu.

RAKAMLAR NEDEN YÜKSEK? 

Koronanavirüs vaka sayılarının fazla olmasının Konya’da çok fazla koronavirüs olduğu anlamına gelmediğini de kaydeden Rektör Şahin, “Vaka sayılarının çokluğu Konya’da çok fazla koronavirüs olduğu anlamına gelmiyor. Bunların hepsi Konya nüfusuna kayıtlı Konya’da yaşayan insanlar değil. Bu rakamların büyük çoğunluğunu yurt dışından gelenler oluşturdu” dedi.

KONYA KARANTİNA MERKEZİ

Umreden dönenler ve yurt dışından getirilenlerin önemli bir kısmının Konya’da karantina altına alındığına dikkat çeken Rektör Şahin, “Pozitif olan tüm hastalar civar illerdeki hastalar da dahil hastanemizde tedavi edilip taburcu edildi. Dışardan gelen hastaların çok olmasından dolayı böyle bir yüksek rakama ulaşıldı” ifadelerine yer verdi.

Kaynak;
bbnhaber

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.