Okullar 31 Ağustos’ta Açılıyor! Üniversiteler Ne Olacak?

Sıradaki içerik:

Okullar 31 Ağustos’ta Açılıyor! Üniversiteler Ne Olacak?

e
sv

Konya Korona Önlemi: Konya Büyük Şehir Başkanından Maske Kontrolü

93 okunma — 13 Ağustos 2020 10:47

Konya korona önlemi konusunda dikkat çekti.

Konya Korona Önlemi Konusunda Dikkat Çekmek İçin Türkiye’de Bir İlki Gerçekleştirdi!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye’de yerel yönetimlerde ilk kez uygulanan ‘durakta canlı kamera sistemi‘ ile vatandaşları maske ve sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda uyarıyor. Aniden ekrana yansıyan Başkan Altay’ı gören vatandaşlar önce şaşkınlık yaşıyor, ardından karşılıklı görüşme yapıyor.

Pandemi sürecinde hem dezenfeksiyon çalışmalarını hem de toplumsal duyarlılık çalışmalarını sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de yerel yönetimlerde ilk kez uygulanan ‘durakta canlı kamera sistemi’ni hayata geçirdi.

Belediye, şehrin en kalabalık merkezlerinden Alaaddin Tepesi’ne yakın bir otobüs durağındaki dijital ekrana, canlı kamera sistemi kurarak maske ve sosyal mesafeyi korumak için vatandaşlara canlı uyarılar yapıyor.

Aniden ekrana yansıyan Başkan Altay’ı karşılarında gören vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Başkan Altay, canlı yayında maske kontrolü yaparak, maskesiz dolaşanları uyararak, koronavirüse karşı duyarlı olma çağrısı yapıyor.

Türkiye’de Bir İlk

https://www.instagram.com/p/CD0y1OljeUo/?utm_source=ig_web_copy_link

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Canlı yayın sistemi kurarak otobüs duraklarında başlattığımız teknolojik hizmet bu alanda ülkemizde bir ilk. Pandemi sürecinde koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için her türlü imkanı kullanmaya devam edeceğiz. Koronavirüs belasından kurtulmak, salgının artış hızını kesmek için gereken her imkanı seferber ediyoruz. Bu salgından kurtulup, eski rahat günlerimize elbet döneceğiz. Vatandaşlarımızın bu süreçte sabırlı olmalarını ve kurallara uymalarını rica ediyorum” dedi.

Başkan Altay’ın canlı yayına katılması ve duraktaki vatandaşlarla görüşme yapması şaşkınlıkla karşılandı. Başkan Altay’ı otobüs durağındaki ekranda canlı olarak gören vatandaşlar ilk anda şaşkınlıklarını gizleyemezken, uygulamayı beğendiklerini ve maske ve sosyal mesafe kuralına uyacaklarını ifade etti.

Farklı Noktalarda da Dikkat Çekilmek İsteniyor

Konya Korona Önlemi Konya Büyük Şehir Başkanından Maske Kontrolü

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan teknolojik kamerayla canlı takip uygulamasının farklı noktalara da kurularak yangınlaştırılması hedefleniyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Valisi Vahdettin Özkan ile birlikte gerek toplu ulaşım araçlarında, gerekse esnaf ziyaretleri ile koronavirüs tedbirlerini yerinde inceleyerek vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

Kaynak: Hürriyet

İlgini Çekecek Diğer İçeriklerimiz;

T.C. Sağlık Bakanlığı Güncel Covid19 Vaka Sayısı İçin Tıklayın

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin;

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.