Ankara Üniversitesi Uzaktan Eğitim ve Hibrit Uygulayacak

Sıradaki içerik:

Ankara Üniversitesi Uzaktan Eğitim ve Hibrit Uygulayacak

e
sv

Kahramanmaraş’taki Dünyanın En Saçma Binası Yıkılıyor

410 okunma — 04 Eylül 2020 06:31

Kahramanmaraş’taki dünyanın en saçma binası yıkılıyor.

Google’da ‘dünyanın en saçma binası’ olarak arama yapıldığında ilk sırada yer alan Kahramanmaraş’taki yarısı kullanılmayan sarı kırmızı mavi renkli özel idare binası yıkılacak.

Kahramanmaraş’taki Dünyanın En Saçma Binası Yıkılıyor Peki Neden?

Kahramanmaraş'taki Dünyanın En Saçma Binası Yıkılıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, özel idare ve valilik binalarını yıkıp yerine yapılacak kent meydanı projesini Onikişubat ve Dulkadiroğlu Belediyesi meclislerinde üyelere anlattı.

Dünyanın en saçma binası olarak adlandırılan özel idare binası için Kahramanmaraşlıların isteği ise binanın yıkılması yönünde. Kimi vatandaş adres sorma kimisi ise fotoğraf çektirmek için farklı bir yapıt olduğunu söyledi.

Kentin Her Yerinden Görünüyor

Dulkadiroğlu ilçesi İsmetpaşa Mahallesi Trabzon Bulvarı üzerinde 1994 yılında hizmete giren bina, 2 bin 110 metrekare alana kurulu sarı, mavi ve kırmızı renklerle kentin hemen hemen her yerinden görünüyor.

Yaklaşık 90 bölümden oluşan binada, Dulkadiroğlu ve Onikişubat Kaymakamlığının yanı sıra, bünyesinde çeşitli iş yerleri de barındırıyor.

Google Aramasında İlk Sırada

Kahramanmaraş’ta iş merkezi olarak yapılan 19 katlı bina, arama motoru Google’da ‘dünyanın en saçma binası’ olarak arandığı zaman 290 bin sonuç arasında ilk sırada yer alıyor.

Kaynak: Ensonhaber

İlgini Çekecek Diğer İçerikler;

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.