Google Üniversite Denkliğinde 4 Yıllık Programlar Açacağını Duyurdu!

Sıradaki içerik:

Google Üniversite Denkliğinde 4 Yıllık Programlar Açacağını Duyurdu!

e
sv

Ankara Üniversitesi Uzaktan Eğitim ve Hibrit Uygulayacak

96 okunma — 04 Eylül 2020 06:20

Ankara Üniversitesi uzaktan eğitim ve hibrik modeli uygulayacağını duyurdu.

Ankara Üniversitesi Uzaktan Eğitim ve Hibrit Uygulaması Nasıl Olacak?

Ankara Üniversitesi Uzaktan Eğitim ve Hibrit Uygulayacak

Ankara Üniversitesi, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, güz yarıyılında klinik uygulama veya intörn eğitimi içeren programlarda hibrit, diğer programlarda ise uzaktan eğitim yöntemlerinin uygulanmasını kararlaştırdı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Necdet Ünüvar, Twitter hesabından, üniversite senatosunun 2020-2021 eğitim öğretim yılı güz yarıyılı öğretim süreçlerine ilişkin kararlarını yayımladı.

Buna göre, klinik uygulama veya intörn eğitimi içeren programlarda karma eğitim (hibrit), diğer programlarda ise uzaktan eğitim yöntemleri uygulanacak.

Teorik dersler ve teorik ders ile bütünleşen laboratuvar uygulamaları uzaktan öğretim yolu ile çevrim içi yapılacak. Üniversitenin tıp, diş hekimliği, hemşirelik ve veteriner hekimliği programlarında yürütülen klinik uygulama veya intörn eğitimleri, pandemiden korunma, fiziki koşullar ve öğrenci sayıları dikkate alınarak seyreltilmiş gruplar ile dönüşümlü olarak ilgili fakülteler tarafından planlanacak.

Öğretmenlik uygulamaları, pandemi koşulları ve korunma kuralları dikkate alınarak ilgili kurumlarla iş birliği içinde yürütülecek.

Yarıyıl ara sınavları, süreç odaklı olarak dijital ortamda gerçekleştirilecek, final ve bütünleme sınavlarının uygulanma yöntemi, kasım ayının son haftasında değerlendirilecek. Tüm öğrenciler için akademik danışmanlık ve rehberlik hizmetlerine özel önem verilecek.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Ankara Üniversitesi Duyurusu

Ankara Üniversitesi 2020 – 2021 Öğrenci Kayıt Kılavuzu

İlgini Çekecek Diğer İçerikler;

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin;

https://www.instagram.com/p/CErTeKKjTwc/?utm_source=ig_web_copy_link
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.