Amanos Dağları Nazar Boncuğu Görünümlü Yangın Göleti

Sıradaki içerik:

Amanos Dağları Nazar Boncuğu Görünümlü Yangın Göleti

e
sv

Dünya Üzerindeki En Akılalmaz Seri Katiller

720 okunma — 02 Ekim 2020 22:03

Seri katil, anormal kişisel bozukluklar sonucu, 30 günden daha uzun bir zaman diliminde ve arada bekleme dönemleri de olacak şekilde 3 veya daha fazla insanı öldüren kişidir. Onları dışarıdan fark etmek neredeyse imkansızdır. Çünkü seri katiller ,işledikleri cinayetler dışında bizden farksızlardır. Hatta bazılarımızdan daha normal görünebilirler. Tarih boyunca dünya üzerindeki en akılalmaz seri katiller kimlerdi ? Bu cinayetler ve katiller kadar korkunç ki okurken tüyleriniz diken diken olacak.

Seri Katiller 1) Norman Afzal Simons,Güney Afrika

Katiller arasından ilk olarak size Simons‘u anlatacağım. Norman Afzal Simons ,aynı zamanda ”İstasyon Katili” olarak bilinen bu adam 1986-1994 yılları arasında tam 22 kişiyi öldüren bir seri katildir. Simons’un kurbanları 9-13 yaş arası erkeklerdi. Kurbanlarını öldürmeden önce onlara tecavüz ediyordu. Simons onun suç faaliyetlerinden sorumlu kişi olarak ağabeyini görüyordu çünkü Simons’un ifadelerine göre ağabeyi ona küçükken defalarca tecavüz etmişti. Bu psikolojik sıkıntılar sonucunda Simons içinde ona öldürme talimatı veren bir ses olduğunu söylüyordu ve kurbanlarını bu sese göre seçiyordu. Bunlar dışında ise cinayetlerini asıl ilginç kılan şey, kurbanlarının cansız bedenlerinin yanına bıraktığı el yazısı notlardı. Bunların sonucunda hapse giren Simons, hala cezasını çekiyor.

Seri Katiller 2) Leonarda Cianciulli, İtalya

Leonarda Cianciulli, 2.Dünya Savaşı’na katılacak olan oğlunu korumaları için ilahlara insan kurban edilmesi gerektiğini düşünerek 3 komşusunu baltayla öldüren İtalyan seri katildir. Onun bu cinayetlerini asıl ürpertici yapan şey, öldürdüğü komşularının parçalarından sabun, kalıntılarından ise kek yapıp diğer komşularına dağıtmasıdır. Leonarda Cianciulli, 1970 yılında cezaevinde öldü.

Seri Katiller 3) Dagmar Overbye, Danimarka

1913 yılından 1920 yılına kadar tam 25 çocuğu öldüren Danimarkalı seri katildir. Overbye, profesyonel bir çocuk bakıcısıydı. Bakıcılık yaptığı bebekler teker teker ortadan kayboluyordu. Kurban bebekleri ya yakarak ya da boğarak öldürüyordu. Yakalandığı zaman hakkında ölüm kararı çıkarılmıştı. Danimarka’da ölüm kararı çıkan 3 kadından biriydi.Onun cinayetlerinde ise en şaşırtıcı olan şey, öldürdüğü 25 çocuğun içinde kendi çocuğunun da olmasıydı.

Seri Katiller 4) Claudia Mijangos, Meksika

Mijangos, 1989 yılında şeytani bir varlık tarafından mecbur bırakıldığını söyleyerek 3 çocuğunu öldürdü. İddiasına göre yaşadığı ev periliydi. Claudia ,33 yaşındayken halüsinasyonlar görmeye başladı. Ani ataklar ve krizler geçiriyordu. Bir sabah saat 5 civarında Claudia, 6 yaşındaki oğlu Alfredo’yu uyandırdı ve ona bıçakla saldırdı. Çocuğun yatağına yaslanarak sol elini tuttu ve bileğini tamamen kesti. Çocuk acı ve dehşet içinde çığlık attı. Sesle uyanan Alfredo’nun 11 yaşındaki ablası Claudia Maria odaya geldi ve annesine durması için yalvardı. Bıçak değiştiren Claudia, en büyük kızının üzerine koştu ve onu altı kez bıçakladı. Yaralanan Claudia María odadan çıkmayı başardı ve annesine merhamet etmesi için yüksek sesle yalvardı. Claudia üçüncü bıçağı aldı ve dokuz yaşındaki kızı Ana Belén’i kalbinden bıçakladı.Psikolojik sorunları tespit edilen Claudia,30 yıl hapis cezası aldı.

5) John Wayne Gacy (Katil Palyaço),Amerika

John Wayne Gacy , Chicago’da yaşayan ünlü iş adamı ve meşhur bir katildir. Hastahanede yatan çocukları eğlendirmek için palyaço kılığına giren bu iyiliksever iş adamının altında yatan gerçek, eşcinsel bir katil olmasıydı. Gacy’nin 1978 yılına kadar işlediği cinayetler kimse tarafından bilinmiyordu. 1978’deki cinayeti öğrenildikten sonra Gacy’nin evini arayan dedektifler evinin altında tam tamına 27 insanın çürümüş cesedini buldular. Bunlar dışında da iki cesedini bahçeye gömmüş, dördünü ise nehre atmıştı. Gacy, yaptığı itiraflarda kurbanlarını palyaço kılığındayken kelepçelediğini, onlara tecavüz ettiğini ve daha sonra da onları öldürdüğünü söylemiştir.33 cinayetten yargılanan Gacy, ölüm cezasına çarptırılmıştır.

6) Edmund Kemper,Kaliforniya-Amerika

Edmund Kemper,145 IQ’lu azılı bir seri katildir. İlk cinayetini babaannesini öldürerek yapmıştı. Polisler sorguda neden babaannesini öldürdüğü sorduğunda ise ; ”Babaannemi öldürmenin bana nasıl hissettireceğini merak etmiştim.” demişti. Cinayet işlemenin ona zevk verdiğini düşünen Edmund öldürmeye devam etti. Diğer kurbanları ise otostop yapan kadınlardı. Edmund, kurbanlarını ilk önce öldürüyor daha sonra ise onlara işkence ediyordu. Hatta sorguda kurbanlarının etlerini yediğini bile itiraf etmişti. Edmund’un öldürdüğü son kişi ise, çocukluğundan beri nefret ettiği annesiydi. Edmund, annesini öldürdükten sonra kafasını gövdesinden ayırdı ve kafasını dart tahtası olarak kullandı. Kemper hala hapishanede.

7) Özgür Dengiz,Türkiye-Ankara

Ankara yamyamı yada Ankara’nın Hannibal’ı olarak bilinen Özgür Dengiz, ilk cinayetini 17 yaşındayken ufak bir tartışma yaşadığı arkadaşını öldürerek işlemiştir. Hapse giren Dengiz, 3 yıl sonra aftan yararlanarak hapisten çıkmıştır. Sonraki cinayetini 6 yıl sonra işleyen Dengiz, öldürdüğü kişiden laptop ve bazı teknolojik aletler çalmıştır. Bunları satmaya çalıştığı kişi, Dengiz’ e parasını vermeyince, Dengiz bir cinayete daha teşebbüs eder ama sekiz yerinden vurduğu kişi şans eseri ölmez ve ceza almaz. Son cinayeti ise Dengiz’ i tüm Türkiye‘ye tanıtmıştır. Parkta öylesine oturan bir adamın yanına yaklaşır, normal bir şekilde selamlaşırlar. Ortada bir sebep yokken Dengiz adamı öldürür. Bu sefer cesedi orada bırakmaz. Cesedi ormana götürür ve parçalara ayırır. İki poşete sığdırdığı bu cesedin bir kısmını sokak hayvanlarına vermek için kapının önüne koyar bir kısmını da eve gider gitmez çiğ çiğ yer. Bu yüzden Hannibal lakabını almıştır. Özgür Dengiz hala hapishanededir.

Sosyal Medyadan bize ulaşmak için;

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.