Konya’da Su Kuyusuna Atlayan Üniversite Öğrencisini Polis Kurtardı

Sıradaki içerik:

Konya’da Su Kuyusuna Atlayan Üniversite Öğrencisini Polis Kurtardı

e
sv

Konya’daki Cinayeti Müge Anlı Çözdü

223 okunma — 14 Kasım 2019 09:57

Konya‘nın İsmil Mahallesi 3 Eylül Pazartesi günü saat 23.00 sıralarında müstakil bir evde oturan Metin Büyükşen (55) ve Necla Büyükşen (52), kızları Büşra Büyükşen’in gözleri önünde maskeli kişi yada kişilerce canice öldürüldü. Kızları Büşra ise sağ kurtulmayı başardı.

Yaşanan bu olay sonrası herkesin aklına mehir anlaşmazlığı yaşadığı gelini Betül ve oğlu Uğur’un cinayeti işlemiş olacağı yönünde oldu. Evden sağ olarak çıkan Büşra Büyükşen ise Müge Anlı canlı yayına katıldığı ilk günden itibaren olayla ilgili verdiği çelişkili ifadeler ile acaba katili koruyor mu sorusunu akıllara getirdi. Canlı yayında en son çıkan swap raporu ise bütün şüphelerin doğru olduğunu kanıtlar yönde.

Canlı yayında ortaya çıkan cinayetin swap raporu Adli Tıp Uzmanı Şevki Sözen tarafından okundu. Ortaya çıkan bilgiler ise cinayeti Uğur ve gelin Betül’ün işlemiş olabilceği yönde oldu. Cinayet ile ilgili swap raporlarının sonucu ise şöyle:

“Merkez kriminal jandarma laboratuvarunca görüş yazısı dikkate alınarak yapılan değerlendirmede Ertuğrul Ekmekçi’nin sağ el swabı üzerinden, Uğur Büyükşen’den alınan tüm swaplar üzerinden ve Betül Büyükşen’in sağ el ve yüz swampları üzerinden atış artıkları tesbit edildiği, Fatma Büşra Büyükşen’den alınan swaplar üzerinden atış artıkları tesbit edilmediği ancak giysileri üzerinde atış artığı ile uyumlu örnekler tesbit edildiği anlaşılmıştır.”

Olay nasıl yaşandı

Olay Konya’nın İsmil Mahallesi 62. Sokak’ta bulunan müstakil bir evde 3 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 23.00 sıralarında meydana geldi. O anda evde Metin Büyükşen (55), Necla Büyükşen (52) ve kızları Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğrencisi olan Büşra Büyükşen bulunuyordu. Aile evde oturduğu sırda kapı açıldı ve maskeli saldırgan içeri girdi.

Elinde tüfek bulunan saldırgan önce Metin Büyükşen’e ateş etti. Büşra Büyükşen ise bu sırada saldırganın üzerine odada bulunan çaydanlığı fırlatarak odadan çıktı. Anne Necla Büyükşen’e ise içeride kaldı. Büşra camdan kaçmak isterken saldırgan ateş etti ancak tüfek tutukluk yaptı. Saldırgan bu defa tüfeğin dipçiğiyle Büşra Büyükşen’in başına vurmaya çalıştı. Büşra bu darbeler sonrası ölü taklidi yaptı ve saldırgan odadan çıktı.

Saldırganın odadan çıkmasıyla  Büşra Ayağa kalktı ve pencereden kaçarak yola çıktı. Büşra yoldan geçen ilk araçtan yardım isteyerek jandarmaya gitti ve olayı bildirdi. Büşra’nın anlattıklarından sonra jandarma ekiplerieve geldi ve Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen’in cansız bedeni ile karşılaştı.

Büşra Büyükşen olay anını anlatırken ise şunları söyledi “Babam camiden gelmişti, annemle ikimiz de çay içmiştik, oturuyorduk. Daha sonra babam geldi arabayı içeriye aldı içeri geçip oturdu. Daha sonra biz kapının açıldığını duyduk misafirlikte olan abimin geldiğini düşündük. Kısa bir süre sonra birden kapıda bir adam dikildi elinde tüfek var maskeli. Hiçbir şey söylemeden babamı vurdu. Sonra tüfeği bize doğru yöneltti, tüfek tutukluk yaptı tam bilmiyorum. O sırada ben çok yalvardım bağırdım, ‘Yalvarıyorum vurma’ diye. Önümde çaydanlık vardı adama fırlattım sonra ben yere düşütüm.”

Kaynak:
https://www.internethaber.com/muge-anli-canli-yayininda-konyadaki-cinayetin-swap-raporu-cikti-katiller-ise-bakin-kim-foto-galerisi-2017081.htm?page=2
  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.