Tüm Engelleri Aşıp Atatürk Olmak! Cumhuriyet Kurmak!

Sıradaki içerik:

Tüm Engelleri Aşıp Atatürk Olmak! Cumhuriyet Kurmak!

e
sv

Neil Armstrong, Buzz Aldrin ve Bir Kızılderili Arasında Geçen İlginç Sohbet

101 okunma — 18 Mart 2019 17:00

20 temmuz 1969’da Neil Armstrong ve Buzz Aldrin Ay’ın yüzeyine indiler. Apollo 11 astronotları bu seyahatten önceki aylarda ABD’nin batısında Ay’a benzeyen ıssız bir çölde eğitim gördüler.

Bu alan pek çok Kızılderili topluluğuna ev sahipliği yapıyordu.Bir gün eğitim esnasında astronotlar yaşlı bir kızılderiliyle karşılaşır. Adam orada ne yaptıklarını sorar.

Astronotlar kısa süre içinde Ay’a yapılacak bir araştırma seyahatinin bir parçası olduklarını söylerler. Yaşlı adam bunu duyunca bir an sessiz kalır, sonra astronotlardan bir iyilik ister.

Astronotlar ” Ne istiyorsunuz?” diye sorar.

Yaşlı adam ,”Kabilemdeki insanlar Ay’da kutsal ruhların yaşadığına inanır. Onlara halkımdan önemli bir mesaj iletmenizi isteyecektim.”

Astronotlar ”Mesaj nedir?”diye sorar.

Adam kendi dilinde birşeyler mırıldanır, sonra da astronotlara bunu ezberleyene kadar tekrar etmelerini söyler.
Astronotlar ”Bu ne demek?” diye sorar.

”Bunu size söyleyemem. Sadece bizim kabilemizle Ay ruhlarının bilebileceği bir sır.”der.Üsse geri döndükten sonra astronotlar uzun uğraşlardan sonra yerel dili konuşabilen birini bulurlar ve ondan mesajı tercüme etmesini isterler.

Ezberledikleri şeyi söyleyince çevirmen kahkahalarla gülmeye başlar. Nihayet sakinleşince, astronotların o kadar dikkatle ezberlediği sözlerin ” Bu adamların size söylediği hiç birşeye inanmayın. Topraklarınızı çalmaya geldiler.” olduğunu söyler.

Kaynak: ceotudent

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.