Instagram’dan Kötü Haber: DM’den Yürüme Olayı Kalkıyor!

Sıradaki içerik:

Instagram’dan Kötü Haber: DM’den Yürüme Olayı Kalkıyor!

e
sv

Memleket Kafayı Yedi! Anne Babasını Siyanür İle Katleden Üniversite Öğrencisi

88 okunma — 17 Mayıs 2019 13:21

İzmir’in Bayraklı ilçesinde anne ve babasını siyanürlü sıvıyla öldüren üniversiteli Mahmut Can Kalkan’ın ifadeleri tüyleri ürpertti. Katil zanlısı, siyanürlü sıvıyı ailesine “1, 2, 3 fondip” diyerek içirdiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde bir üniversite öğrencisi, anne ve babasını siyanürlü sıvı ile öldürmüştü. İlk başta kaza olarak lanse edilen olayın cinayet olduğu ortaya çıkmıştı.

Cinayetin zanlısı Mahmut Can Kalkan ile aynı karışımı zorla içirmeye kalktığı kardeşi Emir Can Kalkan’ın verdiği ifadeler de açığa çıktı.

Zanlı olan kardeş, “Siyanürü 3 ayrı bardağa ikişer çay kaşığı koyarak karıştırdım. Yapmış olduğum karışımı babamların olduğu odaya götürdüm. Burada masaya bıraktım. Karışımı önce annem ve kardeşim Emir Can içti. Onlar içerken babam bir müddet seyretti ve ardından o da içti” şeklinde ifade verdi.

Emir Can Kalkan ise olayı anlatırken, “Ağabeyim masa saatini eline aldı bize, ‘1, 2, 3 fondip’ deyince bardaktakileri hızlı bir şekilde içeceksiniz’ dedi.

Bardaklar tepside duruyordu. Annem ağabeyime, ‘Sen neden içmiyorsun?’ diye sorunca ‘Ben zaman tutucuyum’ diye cevap verdi. Ağabeyim ‘1, 2, 3’ diye saydı annem ve babam bardaktakileri hızlı bir şekilde içti. Ben içmedim, tükürdüm” ifadesini kullandı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nde öğrenim gören 1. sınıf öğrencisi, İl Emniyet Müdürlüğü’nde Cinayet Büro Amirliği’ne verdiği ifadede her şeyi tüm açıklığıyla anlattı.

21 yaşındaki Kalkan, ifadesinde “Bir süre internet üzerinden ticaret yaptım. Kız arkadaşımdan ayrıldıktan bir hafta sonra üniversitenin laboratuvarında sadece benim görebildiğim bir şahısla tanıştım.

Bu şahıs sanki beynimin içine girdi. Kırmızı gözlü, siyah pelerinli ve mekanik sesli bir şahıstı. İsmini sorduğumda bana ‘isim yok’ diyordu. Bu şahıs sadece laboratuvarda ve uyuduğumda geliyordu. Bana sürekli ‘gel beraber deney yapalım, beni baban gönderdi’ diyordu. ‘Seninle uyku deneyi yapacağız’ diyordu. Daha sonraki süreçte bu gizemli kişi benden siyanür bulmamı istedi. Siyanür bulmak için sıkça uğradığım Karşıyaka’daki bir kahvehanede daha önce uyuşturucu temin ettiğim kişiden 1 kilogram siyanürü 220 lira karşılığında satın aldım.” dedi.

Kalkan, ifadesinde siyah pelerinli şahsı babasıyla terasta gördüğünü belirtti. İfadesine göre daha sonra Kalkan, babası ile birlikte terasta ders çalıştı.

Kalkan, “Babam bana, ‘Hep beraber uyuyacağız, sen hazırla getir ama küçük kardeşine içirme o korkar.’ dedikten sonra aşağı indi. Siyanürü 3 ayrı bardağa ikişer çay kaşığı koyarak karıştırdım. Yapmış olduğum karışımı babamların olduğu odaya götürdüm. Burada masaya bıraktım. Karışımı önce annem ve kardeşim Emir Can içti. Onlar içerken babam bir müddet seyretti ve ardından o da içti. Ben bu esnada küçük kardeşimi ‘korkmasın’ diye tuvalete götürdüm.

Kardeşimle tuvalette olduğum sırada annem ve babam, ‘Sen ne yaptın’ diye bağırmaya başladı. Annemin bağırması üzerine komşular bize geldi. Siyanürü kırmızı göz ve babam istediği için hazırladım. Hatta dün gece nezarette yanıma geldi babamın iyi olduğunu söyledi. Annem ve babamla aram iyiydi. Hatta geçen Anneler Günü’nde anneme gül aldım.” şeklinde ifade verdi.

Emir Can Kalkan da psikolog eşliğinde ifade verdi. Kalkan, ağabeyinin içecekleri önce koklattığını, annesinin koku aldığını söylemesi üzerine asetatlı eldivenin kokusunun karışmış olabileceğini söyledi. Sıvıyı tükürerek hayatta kalan genç, “Bir süre sonra salona geldim. Ağabeyim masa saatini eline aldı bize, ‘1,2,3 fondip’ deyince bardaktakileri hızlı bir şekilde içeceksiniz.’ dedi. Bardaklar tepside duruyordu. Annem ağabeyime, ‘Sen neden içmiyorsun?’ diye sorunca ‘Ben zaman tutucuyum.’ diye cevap verdi. Ağabeyim ‘1,2,3’ diye saydı annem ve babam bardaktakileri hızlı bir şekilde içti. Ben içmedim, tükürdüm. O da bana zorla içirmeye çalıştı. Bardaktaki sıvı üzerime döküldü, bir kısmı sol gözüme geldi. Annem, ağabeyimin bana karşı bu davranışına hayretle bakıyordu.” dedi.

Babasının Mahmut Can’a şaka ile karışık olarak “Bize ne içirdin?” diye sorduğunu, ağabeyinin de “Potasyum hidroksit veya oksit içirdim.” diye cevap verdiğini söyleyen Emir Can, bu konuşmalardan sıvının zehir olduğunu anladığını söylerken, “Ağabeyim de zehir olduğunu söyledi ve ‘Son 10 dakikanız’ dedi. Ardından babam hemen ambulansı aradı ve bize yoğurt yememizi söyledi. Komşumuzun kapısını çaldım ve hemen eve dönerek elimi yüzümü yıkadım. Banyodan çıktığımda annem ve babam yerde baygın yatıyordu. O sırada ağabeyim, küçük kardeşimi alarak yangın merdivenine gitti. Masadaki bardağın içindeki karışımı bir şişeye dökerek numune olarak görevlilere verdim.” dedi.

Emir Can Kalkan ağabeyinden şikayetçi oldu.

Mahmut Can Kalkan, satın aldığı potasyum siyanürü “yeni bir şerbet yaptım, tadına bakın” diyerek anne ve babasına içirmiş, 16 yaşındaki kardeşine de zorla içirmeye çalışmıştı. Siyanür, evin en küçük çocuğunu da etkilemişti.

Şizofreni tanısı koyulan zanlı, “kasten öldürme ve kasten öldürmeye teşebbüs” suçlamaları ile polis tarafından gözaltına alınmış ve ardından tutuklanmıştı.

Kaynak: https://www.haberturk.com/siyanuru-1-2-3-fondip-diyerek-icirmis-2467099

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.