ODTÜ Türkiye’nin En İyi Üniversiteleri Listesi Yayınlandı!

Sıradaki içerik:

ODTÜ Türkiye’nin En İyi Üniversiteleri Listesi Yayınlandı!

e
sv

MEB Ücretsiz Tablet ve Bilgisayar Veriyor! Nasıl Başvuruluyor?

115 okunma — 07 Ekim 2020 08:20

MEB ücretsiz tablet ve bilgisayar dağıtımı yapacak. Peki nasıl başvurabilirim?

MEB ÜCRETSİZ TABLET VE BİLGİSAYAR BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

MEB Ücretsiz Tablet ve Bilgisayar Veriyor! Nasıl Başvuruluyor

Meb ücretsiz tablet ve bilgisayar dağıtacak. Uzaktan eğitim sürecinde maddi imkansızlıklardan dolayı sorun yaşayan öğrencilere güzel haber geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilere yaklaşık 500 bin tablet dağıtılacağını açıkladı.

2020-2021 yılı eğitim-öğretim döneminde öğrenciler uzaktan eğitimden faydalanabilmek için tablet ve/veya bilgisayara ihtiyaç duyuyor. CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada yaklaşık 500 bin öğrenciye ücretsiz tablet ve bilgisayar verileceğini duyurdu. Binlerce öğrenci ücretsiz tablet ve bilgisayarları nereden, nasıl alabileceğini araştırıyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN TABLET AÇIKLAMASI

Kimi kurumlar doğrudan bedava tablet başvuru formu aracılığıyla başvuruları alırken kimileri ise MEB’e bağışlarını yapıyor. Konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın açıklaması şöyle:

“Eğitimde daha önce okul öncesi ve 1. sınıflarda yüz yüze eğitimi sınırlı bir şekilde başlatmıştık. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. 2.3.4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar neticesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak ortaokul 8. lise 12. sınıflarda belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek. Uygun bulunan köy okullarında da yüz yüze eğitimde herhangi bir engel görülmemiştir. Önümüzdeki haftadan itibaren bu tabletleri MEB olarak dağıtmaya başlatıyoruz.”

ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın gerçekleştireceği tablet dağıtımı için herhangi bir başvuru yapılması gerekmiyor. Bakanlık, önümüzdeki hafta ihtiyacı olan öğrencileri saptayıp dağıtımı gerçekleştirecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın uzaktan eğitim öğrencilerinden bilgisayar ihtiyacı olanlar için bir çalışma yürüttüğünü belirten Erdoğan, “İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz bir süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren bu tabletleri öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı olarak dağıtmaya başlıyoruz. Ülkemizin internet alt yapısını da bu ihtiyaca uygun seviyeye çıkartmak için ayrı bir çalışmayı Ulaştırma Bakanlığımız yürütüyor.” şeklinde konuştu.

TABLETLER KİMLERE VERİLECEK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün yaptığı son açıklamada ise tabletlerin İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve okullar tarafından belirlenen çocuklara verileceğini ifade etti. Aynı şekilde Bakan Selçuk da “önümüzdeki haftadan itibaren tabletleri dağıtmaya başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: ensonhaber

Faydalı Linkler;
MEB EBA GİRİŞ

İlgini Çekecek Diğer İçerikler;

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.