KYK Yurtları Ne Zaman Açılıyor? Başvurular Ne Zaman Olacak?

Kyk yurtları ne zaman açılıyor? Pandemi dönemi dolayısı ile yurtların açılıp açılma tarihi büyük merak konusuydu.

KYK Yurtları Açılacak Mı?

KYK Yurtları Ne Zaman Açılıyor Başvurular Ne Zaman Olacak

Pandemi dolayısı ile 12 Mart 2020 tarihinden itibaren kapalı olan üniversiteler için YÖK 13.08.2020 tarihinde yaptığı açıklamada “üniversitelerin açılış tarihlerinin 1 ekim sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını” istedi.

Bir çok üniversite daha önce yayınladığı akademik takvimler ile ders başlangıç tarihini 1 Ekim 2020 olarak belirlemişti. Ancak YÖK açıklamasından sonra net tarih belirlenmiş oldu.

KYK yurtları “1 Eylül – 30 Haziran tarihleri arasında hizmet vermekte.” Yani Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtların normal açılış tarihi 1 eylül olması gerekiyor. KYK yurtlarının Yüksek Öğretim Kurulunun işaret ettiği 1 ekim 2020 tarihinden bir hafta önce açılacağını tahmin etmekteyiz.

KYK Yurtları Ne Zaman Açılıyor? Karantina Dönemi Etkiler Mi?

Koronavirüsü hastalarının halen KYK yurtlarında karantinada olmasından dolayı hastalığın seyrine göre bazı yurtların açılışı ertelenebilir veya farklı bir yurda kayıt için yönlendirilebilir.

KYK Yurt Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Önceki seneleri baz aldığımızda KYK yurtlarının başvuru tarihi KYK resmi sitesinde yayınlanan duyuru ile ilerleyen dönemlerde başlayacağını belirtti. Net tarih geldiğinde sizlere buradan duyuracağız.

İlgini Çekecek Diğer İçerikler;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.