Konya Deprem Konusunda Güvenilir Şehir Değil: Peki Neden?

Sıradaki içerik:

Konya Deprem Konusunda Güvenilir Şehir Değil: Peki Neden?

e
sv

Konya’da Sevgilisi Tarafından Asansör Boşluğuna İtilen Tuğçe Yaşam Savaşı Veriyor!

248 okunma — 27 Eylül 2019 21:55

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi öğrencisi Tuğçe Ülkü Gürbüz, tartıştığı aynı üniversitede araştırma görevlisi olan sevgilisi Mustafa K. tarafından asansör boşluğuna itildi. Necmettin Erbakan Üniversitesi öğrencisi Tuğçe hastanede yaşam savaşı veriyor.

Sağlık Bilimleri Fakültesinde araştırma görevlisi olan Mustafa K. ile Tuğçe Ülkü Gürbüz 25 Eylül saat 02:00 sıralarında arkadaşları Yasemin İ.’nin oturduğu binaya geldi.

Lakin ikili arasında bilinmeyen bir sebepten dolayı Konya Selçuklu ilçesi İhsaniye Mahallesi Kirmani Sokak’taki apartmanda tartışma başladı. Araştırma görevlisi olan Mustafa K. genç kızı asansör boşluğuna itekledi.

https://www.youtube.com/watch?v=LM71mrYHSss

Dengesini kaybeden Tuğçe, savrularak o anda asansörün kapısının açılması ile 6 metreden asansör boşluğuna düştü. Hemen polis ve sağlık ekiplerinin aranması ile Tuğçe düştüğü yerden çıkarıldı. Konya Numune Hastanesi‘ne kaldırıldı.

Tuğçe Ülkü Gürbüz ağır yaralandığı için hemen ameliyata alındı.

“ALKOLLÜYDÜM”

Olaydan hemen sonra gözaltına alınan Mustafa K. ilk ifadesinde neden tartıştıklarını hatırlamadığını belirtti. Alkollü olduğu için bilinçsiz olduğunu belirten Mustafa K. sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.

TUĞÇE UYUTULUYOR

Tuğçe’nin ameliyatını gerçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahisi Alparslan Eylen;

Beynin çeşitli bölgelerinde kanamalar olduğunu gördük. Bunu cerrahi yolla boşalttık. Hasta ameliyata girmeden önce komadaydı, solunum yetmezliği vardı. Ameliyattan sonra, kanamalar gidince gözlerini açmaya başladı. Ancak beyin ödemi olduğu için uyutmaya karar verdik. Sırtında da düşmeye bağlı omurga kırıkları var. Omurga kırığıyla ilgili de ameliyat yapacağız. Bu akşam uyandırmaya çalışacağız.

dedi.

ANNESİ NEVŞEHİR’DEN GELDİ

Tuğçe’nin yaralandığı haberini alan Yıldız Gürbüz şunları söyledi;

Kızımla en son saat 23.00 sıralarında konuştum. ‘Evdeyim anne, beni sabah uyandır, okula gideceğim’ dedi. Normalde de sabah, uyandırırım. Akşam da ararım. Kaza olunca büyük kızımı aramışlar. Eşim Ankara’da toplantıda olduğu için hemen kendim geldim. Beyin kanamasından dolayı ameliyat oldu ve uyutuluyor. Belinde kırıklar olduğu için ikinci bir ameliyata alacaklar. İnanılmaz derece üzgünüm.  Kızım 10 gün önce Nevşehir’den Konya’ya geldi. Bu talihsiz bir kaza. Belki de milyonda bir olacak bir kaza o da benim başıma geldi.

diye konuştu.

#SeninleyizTuğçe

Bosnamm olarak Konya’da okuyan üniversite öğrencisi Tuğçe Ülkü Gürbüz’e geçmiş olsun dileklerimizi iletmek istiyoruz. Bir an önce gözlerini açmanı, dostların ve ailen ile uzun yıllar boyunca güzellikler yaşamanı diliyoruz.

Ayrıca bu olaya sebep olan Mustafa K.’ya adaletin gereken cezayı vereceğine inanıyoruz. Konunun yakından takipçisi olacağız!

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/konyada-akilalmaz-olay-tugceyi-asansor-bosluguna-boyle-itti-41339102

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.