Konya’da Galatasaray Şampiyonluk Kutlaması Sırasında Kavga!

Spor Toto Süper Lig’in bitimine bir hafta kala Medipol Başakşehir’i 2-1 yenen Galatasaray şampiyonluğunu ilan etti. Konya’daki Galatasaray tarafları ise şampiyonluğu kutlarken Konyaspor taraftarı olduğu söylenen kişiler arasında gerginlik yaşandı.

Son şampiyonlukla birlikte toplamda 22. şampiyonluğa ulaşan Galatasaray taraftarları ülkenin her noktasında şampiyonluk kutlamaları için sokaklardaydı. Maçın bitiş düdüğü ile birlikte sokaklar sarı kırmızı renklere boyanmaya, arabalar ile konvoy yapıp meş’aleler yakıldı.

Konya‘daki Galatasaray taraftarları ise Zafer Meydanı‘nda kutlamalara başladı. Atatürk Caddesini trafiğe kapatan taraftarlar şampiyonluk marşları söyleyerek kutlamalara devam etti.

Lakin Alaaddin Bulvarı‘nda şampiyonluk sevinci ile yürüyen Galatasaray taraftarları ile Konyaspor taraftarı olduğu söylenen kişiler ile Kültür Park otobüs duraklarında karşılaştı.

Birbirlerine sözlü atışmalar ile başlayan tartışmanın alevlenmesi ile taraftarlar birbirine girdi. Olayı polis ve çevredeki halk sakinleştirip iki grubu ayırmayı başardı. Taraftarlar şampiyonluk kutlamasına devam etmek için Konya Anıt bölgesine doğru yürümeye başladı ve gece boyunca kutlamalar devam etti.

Bosnamm’ın Yorumu;
Sevgili takımlarına gönül vermiş taraftarlar. Spor kardeşlik ve eğlence amaçlıdır. Bunu unutmamanızı gönülden rica ediyoruz. Ülkemizin bulunduğu en zor şartlarda bile sporun bizi nasıl birleştirdiğini asla unutmayın. Bu olayın gerçek anlamda Konya Nalçacılılar Taraftar Grubu tarafından olduğunu düşünmüyoruz. Çünkü zamanında Galatasaray taraftarı bir kardeşimizin darp edilmesi olayında ilk onlar koşup gelmiş, statta ağırlamışlardı. Ayrıca Nalçacılılar ile Konya UltrAslan ekibi her daim birlik ve beraberlik içinde olduklarını biliyoruz. Bu gibi üzücü olaylardan ders çıkarmamız gerektiğine inanıyoruz.
Saygılarımızla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.