Üniversitenin İlk “Çinli” Mezunu

Sıradaki içerik:

Üniversitenin İlk “Çinli” Mezunu

e
sv

KKTC’de Patlama: Füze Olabileceği Söyleniyor!

51 okunma — 01 Temmuz 2019 01:29

Kuzey Kıbrıs’ta başkent Lefkoşa ve Girne arasındaki Taşkent köyü yakınlarına düşen bir cisim sonrası patlama sesleri duyuldu. Güvenlik güçlerinin kimsenin yaklaşmasına müsaade etmediği bölgeden alevlerin yükseldiği görüldü.

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, 

“Bu akşam meydana gelen patlamaların sebebi cephanelik veya bize ait bir helikopter ve benzeri bir hava aracı değildir. Olay yerinde asker, polis ve itfaiye inceleme yapıyor”

bilgisini verdi.

https://www.facebook.com/kudret.ozersay/posts/10156715863592955

Görgü tanıkları düşen bir cisim gördüklerini, ardından birkaç patlama sesi duyduklarını ve alevlerin yükseldiğini anlattı.

Güvenlik güçlerinin kimsenin yaklaşmasına müsaade etmediği bölgeden alevlerin yükseldiği görüldü.

Olay yerine giden Özersay, buradaki incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “İlk bulgular patlamaya neden olan cismin niteliğinin ya patlayıcı taşıyan bir hava aracı ya da doğrudan doğruya bir patlayıcı (füze) olduğuna işaret etmektedir. Parçalar üzerindeki yazılar ve diğer emareler kısa süre sonra tam olarak ne olduğunu anlamamıza yardımcı olacak niteliktedir.” ifadesini kullandı.

Herhangi bir can kaybı veya yaralı olmadığını belirten Özersay, itfaiyenin yangını kontrol altına aldığını bildirdi.

Görgü tanıkları düşen bir cisim gördüklerini, ardından birkaç patlama sesi duyduklarını ve alevlerin yükseldiğini anlatıyor.

https://www.facebook.com/kudret.ozersay/posts/10156715980297955

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/dogu_akdeniz/201907011039521941-kuzey-kibrista-patlama-ve-yangin-ilk-bulgular-patlayici-tasiyan-bir-hava-araci-yada-fuzeye-isaret/

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.