YÖK Yüz Yüze Eğitim Önerilmedi Açıklaması Yaptı

Sıradaki içerik:

YÖK Yüz Yüze Eğitim Önerilmedi Açıklaması Yaptı

e
sv

Kadir Şeker 12 Yıl Hapis Cezası Aldı! Sosyal Medya Tepki Gösterdi!

125 okunma — 14 Ekim 2020 14:14

Kadir Şeker yargılandığı davada 12 yıl hapis cezası aldı.

KADİR ŞEKER KONYA’DA ŞİDDET GÖREN BİR KADINI KURTARMIŞTI

Konya‘da şiddet gören bir kadını kurtarmak isterken cinayet işleyen Kadir Şeker, yargılandığı davada 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Konya’nın Selçuklu ilçesinde, Ayşe D. ve Özgür Duran arasında çıkan tartışmada şiddet gören kadına yardım etmek isteyen üniversite öğrencisi Kadir Şeker, yaşanan arbede sonucunda 19 suçtan kaydı olan Özgür Duran’ı bıçaklayarak öldürmüştü.

Olay sonrası gözaltına alınan Kadir Şeker, çıkarıldığı mahkemece, ‘kasten adam öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

18 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Kadir Şeker 12 Yıl Hapis Cezası Aldı!

Şeker hakkında, “haksız tahrik altında kasten öldürme” suçundan 12 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

KARAR DAVASI

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşması gerçekleşti.

Davaya tutuklu sanık Şeker, maktul Özgür Duran’ın yakınları ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada iddia makamı, esas hakkındaki mütalaasını tekrarladı.

Maktulün babası Cengiz Duran’ın avukatı Duygu Delibaş, esasa ilişkin savunmasında, “Mütalaaya katılıyoruz ancak indirim oranının, eğer uygulanacaksa alt sınırdan verilmesini talep ediyoruz. Karşı tarafın, olayın bir kaza olduğuna ilişkin savunmaları tutarsızdır.” dedi.

“EN AĞIR CEZAYI ALSIN”

Duran ailesinin avukatlarından Furkan Akbulut ise sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.

Özgür Duran’ın annesi Mübeyyen Güner Duran, Şeker’in en ağır şekilde cezalandırılmasını istediklerini belirterek, “Bundan 8 ay önce, biri gencecik toprağa gitti, biri gencecik cezaevine gitti diye üzülüyordum. Kadir Şeker’in ailesi bana bir başsağlığı bile dilemedi. Kaza olduğunu savunuyor ama oğlum yere düştüğünde yardım etseydi bir anne olarak bu kadar öfkeli olmazdım.” diye konuştu.

“ASLA ADAM ÖLDÜRME KASTIYLA HAREKET ETMEMİŞTİR”

Sanık Kadir Şeker’in avukatı ve Konya Barosu Başkanı Mustafa Aladağ, “Kadir, toplumsal, sosyolojik bir vakadır. Asla adam öldürme kastıyla hareket etmemiştir. Olay anında maruz kaldıkları, tekme, yumruk, boğazının sıkılması neticesi o anın heyecanı, korku ve paniğiyle hareket etmiştir.” dedi.

“ÇOK ÜZGÜNÜM”

Sanık Şeker ise savunmasında, yardıma ihtiyacı olan bir kadına yardım etmek için olay yerine gittiğini söyleyerek, “Kimseye zarar verme niyetim yoktu. Kadın iyi olduğunu söyledikten sonra oradan ayrılıyordum ki arkamdan saldırdı, yere düştük. Olay yerinden ayrılırken yaralandığının farkında değildim. Hayatını kaybetmesine çok üzüldüm.” ifadesini kullandı.

Son sözü sorulan Şeker, “Çok üzgünüm” dedi.

12 YIL 6 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, Şeker’e “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezası verdi.

Heyet, Şeker’in cezasını haksız tahrik nedeniyle 15 yıla, iyi hal indirimiyle de 12 yıl 6 aya düşürdü.

Kaynak: Ensonhaber

Ekşi Sözlük’te Kadir Şeker

İlginizi Çekecek İçerikler;

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.