Bir Hafta Boyunca Enerji İçeceği İçen Adamın Dili Eridi

Sıradaki içerik:

Bir Hafta Boyunca Enerji İçeceği İçen Adamın Dili Eridi

e
sv

Facebook 31 Mart Seçimleri İçin Aldığı Önlemleri Açıkladı

49 okunma — 30 Mart 2019 13:00

Facebook, Türkiye’de yerel ve mahalli idarecilerin belirleneceği 31 Mart 2019 seçimleri için hazırlıklarını tamamladı. Sosyal medya devi asılsız hesaplar ve sahte hesaplara karşı proaktif önlemler aldıklarını belirtti.

Pazar günü Türkiye sandık başına gidecek ve önümüzdeki dönemde yerel ve mahalli idareyi üstlenecek sorumluları seçecek. Seçimler öncesinde hazırlıkları devam eden kurumlardan bir tanesi de Facebook.

Facebook, “Politikacılar ve Devlet Kurumları” kaynak sayfasını Türkçe olarak kullanıma sundu. Bu sayfa, politikayla ilgili olan ama yönetici ama politikaya yeni atılan herkesin nasıl bir topluluk oluşturup site üzerinden iletişim kurabileceğine yönelik bir rehber olarak göze çarpıyor. Sayfanın amacı, politikacılar ve devlet kurumlarına yardımcı bir kaynak vazifesi görebilmek.

Bu sayfada ayrıca kişi ve kurumların sayfalarının güvenliğini nasıl düzenleyebileceklerine dair önemli ipuçları ve bilgiler paylaşılıyor.

Sayfada ayrıca Facebook’un sahte hesaplara karşı aldığı önlemler, reklamları daha şeffaf hale getirme, asılsız haberlerin yayılmasını azaltma ve engelleme, yabancı kaynaklı müdahaleleri proaktif olarak izleme ve seçmenleri bilinçlenmeleri konusunda teşvik etme gibi konularda yaptığı çalışmalar da yer alıyor.

Facebook’un seçim bütünlüğünü korumaya yönelik çalışmalar hakkında konuşan Facebook Türkiye Kamu Politikaları Müdürü Çağatay Pekyörür, konuyla ilgili olarak, “Siyasi sayfalar için platformda gösterilecek sayfa güvenliği ve emniyetiyle ilgili bir hatırlatmanın yanı sıra, Facebook ayrıca 31 Mart günü Türkiye’deki insanları bu demokratik sürece dahil olmaları için teşvik etmek adına bir ‘Seçim Hatırlatması’ gösterecek. Seçim günü Facebook’a giriş yapan kişiler, Haber Kaynaklarının en üstünde oy vermelerini hatırlatan bir mesaj görecek. İnsanlar ayrıca kime oy verdikleri bilgisini girmeden, Facebook arkadaşlarına seçimde oy kullandıklarını da duyurabilecek.” ifadelerini kullandı.

kaynak: https://www.haberturk.com/facebook-turkiye-yerel-secimleri-icin-harekete-gecti-2414701-teknoloji

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.