Güzel Şeyler! Selçuk Üniversitesi Tek Motorlu Eğitim Uçağı Alacak

Sıradaki içerik:

Güzel Şeyler! Selçuk Üniversitesi Tek Motorlu Eğitim Uçağı Alacak

e
sv

Elon Musk, Twitter’dan Jeff Bezos’a Diss Attı!

61 okunma — 10 Mayıs 2019 12:59

SpaceX’in patronu Elon Musk, Amazon’un CEO’su ve aynı zamanda dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos’a witter üzerinden alaycı bir tepki verdi. Konu Bezos’un Blue Origin şirketine ait yeni tanıtılan Ay aracıydı.

Elon Musk, Amazon’un sahibi ve dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos‘a bir kez daha Twitter üzerinden gönderme yaptı. Musk daha önce, Bezos’ın internet erişimi için uzaya göndermeyi plandığı 3.000 uyduyu açıklaması üzerine Twitter üzerinden ‘tatklitçi’ demişti. Bu kez de Bezos’ın Ay’a göndermeyi planlandığı ‘Blue Moon’ aracının tanıtımından sonra Musk, Twitter üzerinden açıklamada bulundu.

Jeff Bezos’un Blue Origin ve Elon Musk’ın SpaceX şirkletleri uzay konusunda özel bir rekabete tutuştular. Her iki şirket de geri dönüştürülebilir roketler üretiyor, Ay’a ve Mars’a gitmek için planlar yapıyor. Elon Musk’ın Bezos’un dünkü Blue Moon lansmanından sonra yaptığı gönderme, bu rekabetten dolayı oldukça manidar.

“Alay etmeyi bırak Jeff”

Musk, paylaşıma etkinliğin internette yer alan bir haberini de ekleyerek Bezos’un çalışmasını şakayla karışık bir şekilde tiye almış.

Bezos, daha önceki seferlerde yaptığı gibi Elon Musk’a cevap vermedi. Elon Musk, Bezos’ı daha çok sosyal medya platformlarında sıkıştırırken, Jeff Bezos’ta son zamanlardaki atılımlarıyla ön plana çıkarak Musk’a adeta meydan okuyor.

Kaynak: https://www.cnet.com/news/elon-musk-mocks-jeff-bezos-blue-moon-lander-in-cheeky-tweet/

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.