Üniversite Öğrencisi Pınar Gültekin’den Haber Alınamıyor!

Sıradaki içerik:

Üniversite Öğrencisi Pınar Gültekin’den Haber Alınamıyor!

e
sv

Üniversite Sanal Fuar YÖK Tarafından Tanıtıldı

71 okunma — 21 Temmuz 2020 01:02

Üniversite sanal fuar YÖK tarafından üniversite öğrenci adaylarına tanıtıldı.

Sanal fuar ile Türk üniversitelerinin yurt dışında dijital ortamlarda tanıtılması için “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020″nin bugün başlatıldığını bildirdi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, kurul olarak düzenledikleri ilk sanal fuar ile Türk yükseköğretimini dünyaya tanıttıklarını belirtti. 

Üniversite Sanal Fuar İçin Saraç, şunları kaydetti:

Üniversite Sanal Fuar YÖK Tarafından Tanıtıldı

“Üniversitelerimizin yurt dışında dijital ortamlarda da tanıtılması için Türk Yükseköğretim tarihinin küresel ölçekteki ilk sanal fuarı ‘Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020’ adıyla bugün başlattık. Türk yükseköğretim sistemimize daha çok uluslararası öğrenci dahil edebilmek için yabancı ülkelerdeki öğrencilere önemli bir tanıtım fırsatı sunduk.”

Saraç, fuarla 182 ülkeden 180 bine yakın uluslararası öğrencinin eğitim aldığını belirtti. Türk yükseköğretim sistemine daha çok uluslararası öğrenci dahil edebilmek için yabancı ülkelerdeki öğrencilere önemli bir tanıtım fırsatı sunduklarını vurguladı.

Fuarda 190 Üniversite Kendini Tanıtacak

Fuarla yükseköğrenim çağındaki gençlerin sanal ortamda 190 üniversite ile buluşacağını aktaran Saraç, bu buluşmada, uzaktan öğrenme ve öğretim de dahil yükseköğretimde sunulacak imkanlarla ilgili bilgilere ulaşacaklarına işaret etti.

Saraç, 3 gün sürecek olan fuarın, Türkiye saatiyle 08.00- 20.00 arasında “http://virtualfair-yok.gov.tr” web adresi üzerinden gerçekleştirildiğini bildirdi.

Saraç, sanal fuarda ayrıca Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Türkiye Maarif Vakfı, Yunus Emre Enstitüsü ve Ulusal Ajans gibi yükseköğretimin uluslararasılaşmasına katkı sağlayan paydaş kuruluşlara ait stantların da yer aldığı bilgisini verdi.

Kaynak: AA

Bunlarda ilgini çekecek;

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.