Üniversite İzlenim ve Değerlendirme Raporu Açıklandı

Sıradaki içerik:

Üniversite İzlenim ve Değerlendirme Raporu Açıklandı

e
sv

Selçuk Üniversitesi Denilince Akla Gelen Şeyler

427 okunma — 14 Temmuz 2020 13:28

Selçuk Üniversitesi Türkiye’nin en büyük kampüsüne ve öğrenci sayısına sahip üniversitesi. Selçuk Üniversitesi denilince her öğrencinin mutlaka aklına gelen şeyler vardır. Bizde sizler için kısa ve öz bu bilgileri vermek istedik.

Selçuk Üniversitesi Nerede?

Selçuk Üniversitesi Konya Bosna Hersek Mahallesi’nin hemen yanında. Kocaman kampüse, 97 bin öğrenciye sahip bir aile. Üniversiteye ulaşım ise en kolayı. İster otobüs, ister uçak, isterseniz hızlı tren ile gidebilirsiniz.

Selçuk Üniversitesi denildiğinde öğrencilerin aklına gelen şeyler hadi hep birlikte sırayalım.

Selçuk Üniversitesi Efsanevi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN

Selçuk Üniversitesi Denilince Akla Gelen Şeyler

Sosyal medya üzerinden öğrenciler ile sürekli iletişimde olan bir rektör mü dediniz? Evet tam olarak o kişi eski rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin. Selçuk Üniversitesi öğrencilerinin büyük bir çoğunluğunun sempati duyduğu rektördür. Kendisi Twitter üzerinden hatta kişisel üniversite e-posta adresinden bile öğrencilerin sorularını cevaplamaktan geri kalmazdı. Rektörlüğü bırakmasına rağmen hala cevap vermeye devam ediyor.

Hatta öyle ki sevgili Prof. Dr. Şahin için efsanevi twitler diye bir içerik bile hazırlamıştık. Buradan ulaşabilirsiniz.

Prof. Dr. Mustafa Şahin twitter hesabına ise Buradan ulaşabilirsiniz.

Gökkuşağı AVM

Selçuk Üniversitesi Denilince Akla Gelen Şeyler

Sen kısaca Gök de. Çünkü öğrenciler genellikle kendi aralarında Gök demeyi uygun buluyorlar. “Nereye gidelim kanka? – Gök’e gidelim kanka.” Muhabbet böyle başlar. Selçuk Üniversitesi kampüsü içinde bulunan Gökkuşağı AVM’de yemekten tutunda ders notlarına kadar bir çok şeyi bulabilirsiniz. Özellikle üniversite topluluk ve kulüplerinin her eğitim senesi başında standları burada kurulur. Baştan sona şenlik havasında olur. Canın mı sıkıldı? Hemen Gök’e git. Otur bi masaya, elbet bi tanıdık denk gelir. Konya’daki belki de en yoğun AVM burasıdır. Günde, özellikle öğle aralarında daha önceki verilere göre 10 bin kişi girip çıkıyormuş. Muazzam bir rakam değil mi?

Tramvay

Selçuk Üniversitesi Denilince Akla Gelen Şeyler

Üniversite o kadar büyük ki içinde tramvay hattı var. Neredeyse tüm fakültelerin önünden geçen tramvay hattı ile öğrenciler kampüs içinde seyahat edebiliyor. Şimdiden belirtelim, üniversiteyi yeni kazandıysan veya tercih edeceksen kampüs içi tramvay hattı tamamen ücretsiz. Üniversite ilk günleri zorla elkart okutmak isteyenlerden olmayın. Komik duruma düşüyorsunuz. 😀

Prof. Dr. Erol Güngör Kütüphanesi

Selçuk Üniversitesi Denilince Akla Gelen Şeyler

Nasıl anlatsak bilemedik. Vize ve Final sınavları döneminde ağzına kadar tıka basa dolan bir kütüphane. Dijital arşivinden tutunda kendi kişisel arşivine kadar büyük bir hazineye sahip. Öğrencilerin en uğrak olduğu vize – final döneminde oturacak yer bulmak oldukça zordur. Öyle ki, siz önden yer bulmak için gitseniz dahi mutlaka bir arkadaşınız içinde çantanızı vs. bir masaya koyarak rezerve yaparsınız. Durum o kadar ciddi yani. Arada üniversite yetkilileri öğrencilere ücretsiz yemek ve içecek de ikram eder. Samimi ve sıcak bir ortamı vardır. Hatırlayan eski arkadaşların şimdiden gözyaşı pıt olmuştur.

SOTE ( Sosyal Tesisler Şube Müdürlüğü )

Öğrencinin süper kahramanı diyebiliriz. Selçuk Üniversitesini kazananların mutlaka SOTE’ye gidip yemek kaydı yapmasını tavsiye ediyoruz. Devlet üniversite olmasına rağmen Selçuk Üniversitesi yemek menüsü çok zengin. Öyle ki özel firmaların bile menüsü bu kadar geniş değil.

Sistemsel ve teknolojik olarak hijyen konusunda her sene tam puan alır. Ayrıca yemek konusunda glütensiz menüler bile çıkar. O kadar iyiler yani. Öyle makarna falan olmaz, bildiğiniz bolca et menüsü çıkar. Her menünün kalori değeri ise mutlaka belirtilir. Ayrıntıları Buradan bulabilirsiniz.

Size daha yapıcı anlatmak gerekir ise aşağıya hemen bir yemek menüsü koyalım.

7 Temmuz 2020 Yemek Menüsü

  • İSLİM KEBABI
  • ŞEHRİYE PİLAVI
  • İRMİK HELVASI
  • MERCİMEK ÇORBASI

Toplam Kalori: 1365

Süleyman Demirel Kültür Merkezi

Selçuk Üniversitesi denildiğinde SDKM başta gelir. Kültür ve sanat anlamında o kadar çok faaliyet olur ki SDKM hiç bir tarihte boş kalmaz. Üniversite kulüpleri ve topluluklarının uğrak yeridir. Özellikle kişisel gelişim, tiyatro ve müzik gösterileri burada gerçekleşir. Burada yapılan tüm faaliyetler öğrenciler için ücretsizdir. Evet yanlış anlamadın, öğrenciye beleş. İstediğin gösteriyi gidip rahatça izleyebilirsin. SDKM sosyalliğine sosyallik katacak bir yerdir.

Selçuk Üniversitesi Denilince Senin Aklına Neler Geliyor?

Sosyal medyadan sende aklına gelen şeyleri yazabilirsin. İçeriğimiz sürekli güncel olacak.

Konya KYK Yurtları Hakkında Ayrıntılı Bilgiler (İlçeleri Dahil)

Konya’da Özel Yurt Bulmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken 9 Durum!

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.