Ösym Ek Yerleştirme İçin Hatırlatma Yaptı

Sıradaki içerik:

Ösym Ek Yerleştirme İçin Hatırlatma Yaptı

e
sv

Tesla Sürücüsü Hareket Halinde Direksiyonda Uyudu

101 okunma — 10 Eylül 2019 09:00

ABD’de bir sürücü, otoyolda kilometrelerce hızla otopilot modunda ilerleyen Tesla aracında direksiyon başında uyurken görüntülendi. Sürücünün yanındaki yolcu da 90 kilometre hızla giden araçta rahatça uyudu.

ABD’de Dakota Randall tarafından sosyal medyada paylaşılan videoda Tesla aracının sürücüsü otopilot aktifken kilometrelerce hızla giden araba içinde başı önünde uyurken görünüyor. Sürücünün yanındaki yolcunun da rahat bir şekilde uyukladığı dikkat çekiyor.

Randall, bu görüntülerin ülkenin en büyük otobanlarından birinde Massachusetts civarında çekildiğini belirtti. Randall, aracın 90-95 kilometrelik bir hızla ilerlediğini düşündüğünü belirtti.

​Randall her ne kadar yetkilileri aramasa da eyalet polisi videonun farkında olduklarını açıkladı.

Tesla sözcüsü, sürücü izleme sisteminin devamlı surette uyarıda bulunduğunu söyledi. Tesla da otopilot özelliği bulunsa bile sürücülerden tetikte olmalarını talep ediyor.

Ancak bu sürücülerin Tesla araçlarında uyurken yakalandığı videolar da giderek artıyor. Daha önce de Los Angeles’ta otopilot aktifken direksiyon başında uyuyan ve oldukça hızlı giden bir sürücü daha kameralara yakalanmıştı. Palo Alto’da ise içkiliyken araç kullandığından şüphelenilen birinin aslında Tesla aracında direksiyon başında uyuduğu ortaya çıkmıştı.

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/yasam/201909101040132128-tesla-surucusu-otoyolda-direksiyon-basinda-uyurken-yakalandi/

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.