Selçuk Üniversitesine Yakın Yurtlar – Kampüse Yakın Yurtlar

Sıradaki içerik:

Selçuk Üniversitesine Yakın Yurtlar – Kampüse Yakın Yurtlar

e
sv

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Koronavirüsten Hayatını Kaybetti!

143 okunma — 10 Eylül 2020 14:11

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Dr. Merve Mercan koronavirüsten hayatını kaybetti!

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Hayatını Kaybetti!

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Koronavirüsten Hayatını Kaybetti!

Konya Selçuk Üni Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencisi İntörn Doktor Merve Mercan corona virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Genç doktorun vefatona ilişkin Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Merve’mizi kaybettik. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi 6. Sınıf İntörn öğrencimiz Merve Mercan 10 Eylül Perşembe günü sabah 08.00 sularında vefat etti. Merve ilk kez 45 gün önce Covid pozitif olarak tespit edilmiş ve hastanemizde tedavi altına alınmıştı. Yatışından yaklaşık 5 gün sonra kendisinde immün yetmezlik olduğu tespit edildi. Tüm tedavi basamakları sırayla ve özenle uygulandı.

Merve’miz yaklaşık 40 gündür yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyordu. Tıp Fakültemizin tüm hekimlerinin ve sağlık personelinin yoğun çabalarına ve tüm tıbbi müdahalelere rağmen Merve’miz bu sabah hayata gözlerini yumdu. Merve Fakültemizin Onur öğrencisiydi. Son derece başarılı, saygın, kıymetli, tüm çevresine örnek bir öğrenciydi. Üzüntümüz, acımız çok büyük. Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine, tüm sağlık camiasına sabır dileriz.”

Selçuk Üni Tıp Fakültesi Öğrencisi İçin Türk Tabipler Birliği Açıklama Yaptı

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Koronavirüsten Hayatını Kaybetti!

Genç doktorun vefatına ilişkin Türk Tabipler Birliği sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ise, “Tıp öğrencileri toplum sağlığının geleceğidir. Selçuk Üni Tıp Fakültesi öğrencisi intern Dr. Merve Mercan Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle hayatını kaybetti. Acımız tarifsiz. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı dileriz.” denildi.

İNTERN DOKTOR KİMLERE DENİR?

Tıp Fakültesinden mezun olmadan önce, temel bilgi ve becerilerin kazandırılması için, hastanede bir yıl boyunca çalışacak öğrencilere verilen isimdir. İntern Doktor, Tıp Fakültesi 6.sınıf öğrencileridir. Altıncı sınıfa geçen tüm öğrencilere bu ünvan verilir.

Twitter’da Bir Çok Kişi Konu Hakkında Paylaşımlarda Bulundu

İlgini Çekecek Diğer İçerikler;

Bizi Sosyal Medyada Takip Etmek İçin;

Twitter | Instagram

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.