Nükleer Füzyon Reaktörü Tasarlayan Türk Genci!

Sıradaki içerik:

Nükleer Füzyon Reaktörü Tasarlayan Türk Genci!

e
sv

Konya’da Özel Yurt Bulmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken 9 Durum!

98 okunma — 19 Temmuz 2019 02:39

YKS sonuçları açıklandı. Tercih dönemine girmiş bulunuyoruz. Kısa süre sonra tercih ettiğin üniversiteye gideceksin. Peki nerede kalacaksın? Konya’da özel yurtta kalırım diyorsan o zaman 9dikkat etmen gereken durumu sana özetlemek istedik.

1 – Ucuz Etin Yahnisi.. Derken Odanı Çöp Etme!

Odanı bu güne kadar belkide hep annen temizleyip toparladı. E peki yurtta kim arkanı toparlayacak? Eğer ki iyi bir hizmet almak istiyorsan mutlaka Konya’daki özel yurt tercihinde oda temizliği yapılıyor mu sor.

2 – Üniversiteye Uzak Mı Yoksa Yakın Mı?

Konya‘da tercih edeceğin özel yurt sana servis tahsis ediyor mu? Özellikle bu durum çok önemli. Konya’da ulaşım rahattır. Ama özel yurdun üniversiteye uzak ise özellikle sınav döneminde ulaşım çok zorlaşır. Tramvay ve dolmuşlar tıklım tıklım olur. O yüzden özel yurt tercihinde mutlaka servis olup olmadığını sor.

3 – Odanda Çalışma Masasına Dikkat Et!

Odanızda çalışma masanızın olması önemlidir. Özellikle odada ki kişi sayısı kadar çalışma masası olması en önemlisidir. En kötü ihtimal mutlaka etüt odası tarzında bir şey olmalı.

4- İnternet seni katil etmesin, hızlı olsun sen seri katil ol!

Üniversite hayatında bazen kendin ile başbaşa kalmak isteyeceksin. Film ve diziler furyasına gireceksin. Bu yüzden internet önemli. Hızlı ve 1080p kalitede film ve dizi izlemek istiyorsan mutlaka internet hız testi yap. 🙂

5 – Güvenlik!

Bazı yurtlar sırf görüntü olsun diye güvenlik koyarlar. Özellikle ailene karşı kafanın rahat olması için güvenlik konusunda titiz olan yurtlara yönelmen senin için çok iyi olacaktır.

6 – Yurt Yöneticileri Samimi Olmalı

Hayattan bezmek istemiyorsan mutlaka yurt yöneticilerinin genç kafasında olması şart. Eğer ki dikta bir yönetim var ise o sene sana zindan olur. Yeri gelince odasına gidip çay kahve içebilmelisin. Samimi bir ortam olmalı.

7 – Mutlaka Kantin Harici Mutfak Olsun!

E tabi alıştın yıllarca anne yemeğine. Sadece bu değil, belki de yurtta çıkan yemekler hoşuna gitmeyecek. E ne yapacaksın? Aç kalacak değilsin, gidip sürekli dışarıdan yemek söylersen ekonomik olarak çökersin. O yüzden mutlaka özel yurtta size özel mutfak olup olmadığını sor. Olması faydalı olacağını yaşadıkça göreceksin.

8 – Kaloriferleri Kontrol Et Süs Gibi Durmasın

Konya’da kış ayları baya baya soğuk geçer. Gelirken mutlaka +1 valiz kışlık getir. Çünkü donacaksın! Isınma en önemli nokta yurt için.

9 – SÖZLEŞMEYİ DİKKATLİ OKU!

Yurtlarda genellikle küçük puntolar ile yazılan maddeler olur. İlerleyen aylarda sürpriz olmasın diyorsan mutlaka oku. Yurda kayıt olmadan önce içine sinmeyen maddeler var ise bunu belirt ve kaldırılmasını talep et. Sonuç olarak yurt bir bakıma senelik evlilik gibidir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.