Google’daki Bulunan Verilerinizi Otomatik Silebilirsiniz

Sıradaki içerik:

Google’daki Bulunan Verilerinizi Otomatik Silebilirsiniz

e
sv

İtalya’da Evler 1 Euro’dan satılıyor!

87 okunma — 09 Mayıs 2019 10:00

İtalya’nın Sicilya kendindeki Mussomeli Belediyesi, beldeyi yeniden canlandırmak için adeta çılgın bir projeye imza attı ve 11 bin evi, tanesi 1 Euro’dan satışa çıkardı.

İtalya Sicilya’da bulunan Caltanissetta eyaletine bağlı bir belde olan Mussomeli, son yıllarda nüfus kaybı yaşıyor. Mussomeli Belediyesi, kasabayı yeniden canlandırmak, mimari mirasa sahip çıkmak ve turizmi canlandırmak için 11 bin terk edilmiş evi tanesi 1 Euro‘dan satışa sundu.

Evler, ortaçağdan kalma kilise ve kalelerin yer aldığı bölgede yer alıyor. Üstüne ilanlar asılan evlerin üstündeki numaralardan ya da www.case1euro.it adresinden evler satın alınabiliyor. Bölgeye gidemeyenler evleri internet sitesinden görebiliyor.

Evlerin tapusunu almanın şartı ise tadilat yaptırmak olarak belirlenmiş durumda. Evi satın alan kişiler, öncelikle 8 bin Euro depozito veriyor. Daha sonra da metrekare başına 107 dolarlık tadilat yaptırmaları gerekiyor. Tadilat yaptırılmazsa depozitoya el koyulurken tadilatı tamamlayan ev sahipleri depozitoyu geri alıyor.

Beldede tadilat işlerini üstlenebilecek mühendis ve mimarlar da bulunuyor ancak ev sahibi bu kişilerle çalışmak zorunluluğunda değil. İsteyen kişiler kendi tadilat ekibini getirebiliyor.

Avrupa’nın bazı bölgelerinde bu şekilde 1 Euro karşılığında satılan binalar bulunuyor. Bazı ülkelerde de turizm tesisi olabilecek yapılar, turistik amaçlara uygun olarak restore edilmeleri karşılığında ücretsiz olarak uzun süreli şekilde kiralanabiliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.