Duyuru: 2019 – 2020 KYK Kredi ve Burs Başvuruları Başladı

Sıradaki içerik:

Duyuru: 2019 – 2020 KYK Kredi ve Burs Başvuruları Başladı

e
sv

Ezhel’den Sempatizanlık Konusunda Açıklama Geldi

125 okunma — 16 Ekim 2019 06:27

Geçtiğimiz gün çıkardığı ‘Wir sind Kral‘ adlı rap parçasıyla kısa sürede milyonlarca izlenme sayısına ulaşarak YouTube trendlerinde 1. sıraya yükselen Ezhel, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla susmak istediğini, ancak daha fazla dayanamadığını belirtti.

Sosyal medyada kendisinin terör örgütü PKK’nın sempatizanı olduğuna dair tepkiler alan Ezhel, “Yaptıklarınız çok ağrıma gidiyor.” diyerek şu ifadelerle hislerini dile getirdi:

Köyü basılmış biri terörist olabilir mi?

“Her gittiği yerde Türkçe Rap diye bağıran, Türkçeyi dünyaya tanıtan bir PKK sempatizanı olabilir mi? Erzincan’da köyü basılmış birisi terörist olabilir mi?”
Sizlerden iğreniyorum

“Ankara’da tüm o bombaları gören tanıdıklarını kaybeden bir Ankaralı, yurt dışının katledilmesine sevinebilir mi? Sizlerden iğreniyorum.”
Benim SAVAŞIM budur
“Tek suçum güzel ülkemizde hep beraber yaşamak istemek. Askerimiz ölmesin, insanımız aç ve cahil kalmasın istemek. Evet imkansızı istemek belki ama benim SAVAŞIM budur. Bir gün Türkiye’mi mutlu görmektir.”
Barış Pınarı Harekatı’na tepki çeken göndermede bulunmuştu
Ezhel geçtiğimiz ay çıkardığı ‘AYA’ adlı parçasından ‘Gel savaşma, sevişelim tüm gün canla başla’ sözlerini Instagram’ın hikaye kısmından paylaşmıştı. Ezhel, Barış Pınarı Harekatı’na gönderme olarak nitelendirilen bu paylaşımı nedeniyle kısa süre içerisinde onlarca tepki çeken yorum almıştı.
Hapis cezası ertelendi
Son olarak ise Ezhel, uyuşturucu madde kullanmaktan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmış ve bu cezası 5 yıl süreyle ertelenmişti.
Kaynak: https://www.internethaber.com/ezhel-dayanamiyorum-deyip-isyan-etti-pkk-sempatizanligi-hakkinda-olay-aciklama-foto-galerisi-2056902.htm?page=7
  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.