Geleceğin Meslekleri: YKS Tercih Kılavuzu Yayınlandı!

Sıradaki içerik:

Geleceğin Meslekleri: YKS Tercih Kılavuzu Yayınlandı!

e
sv

Dislike Alan Youtube Videoları Sıralaması

184 okunma — 12 Ağustos 2019 16:25

Dislike alan YouTube videoları sıralamasını merak ettik. Buna sebep olan ise Tükiye’de Killa Hakan, Ceza, Ezhel ve Ben Fero’nun Fight Kulüp videosu oldu. Peki bugüne kadar youtube tarihinde en çok hangi videolar dislike aldı?

Dünya’nın en büyük sosyal medya video paylaşım platformu YouTube içinde milyonlarca video barındırıyor. Bu videoları ön plana çıkartan özellikler ise izlenme sayısı, beğeni ve yorum kısmı. Artık Trend adı verilen bölümde ilk sırada olma yarışı başladı.

Şimdi ise olaya biraz farklı bakmak istedik ve YouTube’de en nefret edilen videoları sizlere sıraladık. Dislike alan YouTube videoları sıralaması belirlemenin en kolay yolu video altında ki iki tuştan oluşan beğenme veya beğenmeme tuşu, kısacası dislike.

10. ‹ CORTANDO O BOTÃO DO YOUTUBE › – ARUAN FELIX (2,5 MİLYON BEĞENMEME)

YouTube’nin 100 bin abone sayısını geçen her kanal sahibine bir plaket yolladığını biliyoruz. Kanal sahibi gelen ödülü parçaladığı için sosyal medya üzerinden dislike yağmuruna tutulmuş.

9. BIBI H – HOW IT IS ( WAP BAP … ) – BIBISBEAUTYPALACE (3 MİLYON BEĞENMEME)

Friends’ten bildiğimiz ve bir nebze katlanabileceğimiz şarkıya garip bir klip çekilmiş. Öyle ki çekim açıları bile baya farklı. “Yahu biz ne yapıyoruz acaba?” dedirtecek cinsten olmuş. E haliyle videoyu izleyenler dislike tuşuna umarsızca basarak olayı sonlandırmak istemişler.

8. BABY SHARK DANCE – PINKFONG! KIDS’ SONGS & STORIES (3,3 MİLYON BEĞENMEME)

YouTube’de çocuklara özel yayın yapan yüzlerce kanal var. İşte onlardan biri de bu kanal. Oldukça popüler bir şarkı yapmışlar. Çocuklar tarafından da baya izleniyor. Bu videonun bu kadar tepki almasının ana sebebi sanırız ki yetişkinlerin artık tahammülünün kalmaması olmuş.

7. FRIDAY  – REBECCA BLACK (3,5 MİLYON BEĞENMEME)

Bu kadar absürt sözler ve garip bir klibe sahip olan bu video 3,5 milyon beğenmeme yani dislike almış.

6. OFFICIAL CALL OF DUTY: INFINITE WARFARE REVEAL TRAILER – CALL OF DUTY (3,8 MİLYON BEĞENMEME)

Dünya’nın en iyi video oyunlarından olan Call Of Duty, Infinite Warfare isimli bir oyun çıkardı. Sanırız oyunu bekleyen kitlenin beklentilerini karşılayamayan oyuna dislike yağmuru yapılmış.

5. DESPACITO – LUIS FONSI FEATURING DADDY YANKEE (4,1 MİLYON BEĞENMEME)

Despacito kelimesini duyduğumuz anda bile şarkının ritimleri kulağınıza geliyor değil mi? İşte bu yüzden sürekli dinlenen bu şarkı zamanla sıkmış olacak ki dislike yağmuruna tutulmuş. 6 milyar dinlenmesine karşı bir o kadar da şarkıdan nefret eden bir kitle oldu aşikar.

4. CAN THIS VIDEO GET 1 MILLION DISLIKES? – PEWDIEPIE (4,2 MİLYON BEĞENMEME)

YouTube’nin en büyük kişisel vLog kanalı olan PewDiePie ilginç bir işe girişmiş. Videonun tek amacı dislike. PewDiePie videonun çok fazla dislike alması için rica ediyor. Takipçileri de onu kırmayıp gerekeni yapıyorlar.

3. IT’S EVERYDAY BRO – JAKE PAUL FEATURING TEAM 10 (4,4 MİLYON BEĞENMEME)

Jake Paul’u biraz duyduysanız, yaptığı müzik ve çektiği klipler konusunda sürekli vasat yorumlar almıştır. 4,4 milyon dislike alan videonun en büyük tartışması ise nasıl oluyor da 2,8 milyon beğenme alabildiği.

2. BABY – JUSTIN BIEBER FEATURING LUDACRIS (10 MİLYON BEĞENMEME)

Justin Bieber’in ünlü olma macerasına en büyük katkı sağlayan şarkısı ve klibi. 2010 yılında yayınlandı ve 2 milyar izlenmeye ulaştı. Ne kadar çok izlense de yine Justin Bieber’i sevmeyen büyük kitle sayesinde 10 milyon dislike alarak listemize giriyor.

1. YOUTUBE REWIND 2018 – YOUTUBE (16 MİLYON BEĞENMEME)

Listenin en zirvesinde ilginç bir tablo olarak YouTube bizi karşılıyor. YouTube’nin her sene popüler olan içerik üreticileri ile hazırladığı videolar mevcut. Lakin 2018 videosu bir çok YouTube kullanıcısı tarafından berbat olarak nitelendirildi. Doğal olarak da dislike yağmuruna tutuldu. Bu video tamı tamına 16 milyon dislike aldı!

BONUS

İşte geldik listemizin bonus bölümüne. Bilindiği üzere Killa Hakan, CEZA, Ezhel, Ben Fero’nun ortak bir projede buluşarak “Fight Kulüp” adında bir rap şarkı hazırladılar. Şarkının girişinde ve nakaratında bulunan “gluk gluk gluk” sosyal medyada patladı. Şarkı beğenilmedi. Öyle beğenilmedi ki, YouTube’de trend 1 oldu (!). Garip gelebilir ama buna rağmen 1,1 milyon dislike aldı. Şarkı 21 milyon izlendi. Dislike yağmuru hala devam ediyor.

BONUS – 2

Bosnamm TV YouTube kanalımızda en ilgi çeken videolardan biri, “Konya’da Ne Umdun Ne Buldun?” sokak röportajımız oldu. Bir çok kişi bu videoya destek verirken bir çok kişide eleştirdi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.