Yeni Sosyal Medya Yasası Sonrası Facebook, İnstagram, WhatsApp Kapatılabilir!

Sıradaki içerik:

Yeni Sosyal Medya Yasası Sonrası Facebook, İnstagram, WhatsApp Kapatılabilir!

e
sv

Yüz Yüze Eğitim Başlıyor Cumhurbaşkanı Açıklama Yaptı!

136 okunma — 06 Ekim 2020 04:22

Yüz yüze eğitim kapsamı genişletiliyor. Cumhurbaşkanı konu ile alakalı açıklama yaptı.

Yüz Yüze Eğitim Hangi Okulları Kapsayacak?

Yüz Yüze Eğitim Başlıyor Cumhurbaşkanı Açıklama Yaptı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi.

Saat 15.50’de başlayan ve  3 saat 20 dakika süren toplantının ardından Erdoğan, alınan kararlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Birçok konuda değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, koronavirüs önlemleri kapsamında kısıtlanan yüz yüze eğitimin kapsamında değişikliğe karar verildiğini açıkladı.

YÜZ YÜZE EĞİTİM İÇİN YENİ KARAR

Erdoğan, “Eğitimde daha önce okul öncesi ve 1. sınıflarda yüzyüze eğitimi başlatmıştık. Bugün yüzyüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. İlkokul 1. sınıfların yanı sıra 2, 3, ve 4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak ortaokul 8. ve lise 12. sınıflarda da yine belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek”” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

“SALGINDA TAKDİRE ŞAYAN BİR FARKLILIK ORTAYA KOYDUK”

“Bugünkü kabine toplantımızda pek çok hususu kapsamlı bir şekilde değerlendirdik.

Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin karşılaştığı büyük sınamalar elbette bizi de olumsuz etkilemektedir. Hamdolsun her alanda verdiğimiz mücadeleyi başarıyla yürütüyoruz.

Salgın sürecinde sağlık altyapımız, sistemimiz, teşhis ve tedavi protokolleri ile takdire şayan bir farklılık ortaya koyduk.

“HER ÇABAYI DEĞERSİZLEŞTİRME GAYRETİNDE OLANLAR..”

Millitemizin faydasına ve çıkarına olan her çabayı değersizleştirme gayretinde olanlar, muarrızlarımıza malzeme sağlamayı misyon eden bir güruh her konuda olduğu gibi burada da ortaya çıktı.

Ülkemiz pekçok alanda çifte standarda maruz kalır, bunlar karşımızdakilerle birlikte hareket eder. Ekonomimize tuzaklar kurulur, felaket tellallığı ile hasımlarımızın değirmenine su taşır.

Hastane açarız, beğenmezler. Fabrika açarız, kulp takarlar, Yol, otoyol, metro açarız burun kıvırırlar.

Halbuki böyle bir dönemde dünyanın her yerinde meslek kuruluşları, medya, sivil toplum gibi yapılar ülkelerinin ve halklarının yanında yer almıştır. Bu anlayışının ülkemizde de bir an önce tesisini temenni ediyoruz.

Aslına bakarsanız bu hizmetlerden en çok faydalananlardır.

Konya’da şehir hastanemizin açılışını yaptık. Salgın döneminde sadece İstanbul’da donatılmış 5 hastaneyi hizmete sunduk.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK AÇIKLAMA YAPTI

Ziya Selçuk “12 Ekim Pazartesi tüm ilkokulları, köy okullarını, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz.”

Cumhurbaşkanı’nın ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da açıklamalarda bulundu.

Bakan Selçuk, sosyal medya hesabından 12 Ekim Pazartesi günü tüm ilkokulları, köy okullarını, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocukların okullarının açılacağını duyurdu.

“TÜM ÖĞRENCİLERİMİZLE SAĞLIKLA BULUŞMAK DİLEĞİMİZ”

Bakan Selçuk, “Okullarımızda daha çok öğrencimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 12 Ekim Pazartesi tüm ilkokulları, köy okullarını, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz. Tüm öğrencilerimizle sağlıkla, güvenle buluşmak dileğimiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ensonhaber

İlginizi Çekecek Diğer İçerikler;

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin;

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.