Pentagon’dan ‘UFO’ itirafı

Sıradaki içerik:

Pentagon’dan ‘UFO’ itirafı

e
sv

Selçuk Üniversitesi Geleneksel 5. Afrika Günü’nü Kutladı!

110 okunma — 25 Mayıs 2019 03:44

Konya Selçuk Üniversitesi Afrikalı üniversite öğrencileri tarafından renklendi. Afrika Kültürünü Tanıtma ve Araştırma Topluluğu (AKTAT) ve AFROKONYA tarafından 5. Geleneksel Afrika Günü kutlandı.

Selçuk Üniversitesi Afrika Kültürünü Tanıtma ve Araştırma Topluluğu (AKTAT) ve AFROKONYA tarafından 5. Geleneksel Afrika Günü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Yapılan programa 20. Dönem Konya Millet Vekili Abdullah GENCER, üniversite öğretim üyeleri ve üniversite öğrencileri katıldı.

Yapılan programda açılış konuşmasını gerçekleştiren AFROKONYA Başkanı Younous Congolais;

Her zamanki gibi bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. ‘Afrika Günü’ bizim için çok güzel manalara geliyor,  bizim kültür günümüzdür, kutlamamız ve kendi kültürümüzü yükseltmemiz gerekiyor. O yüzden her sene mayıs ayında bu programı düzenliyoruz.

Açılış konuşmasından sonra ise Afrika’nın tanıtım videosu, şiir dinletisi, geleneksel dans gösterisi, şarkı performansı, kıyafet gösterisi, bilgi yarışması ve hediye çekilişi gerçekleştirildi.

Renkli konuklara ve renkli gösterilere sahne olan 5. Geleneksel Afrika Günü büyük ilgi ile izlendi. Ödül töreninde yarışmaları kazananlara 20. Dönem Konya Millet Vekili Abdullah GENCER ödüllerini taktim etti.

Abdullah GENCER, bu tarz etkinliklerin ülkemiz için olan değerinden ve öneminden bahsetti.

Program daha sonrasında toplu hatıra fotoğrafları çekilerek sona erdi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.