Konya’da Genç Kıza Taciz Eden Suriyeli Genci Taksiciler Yakaladı!

Sıradaki içerik:

Konya’da Genç Kıza Taciz Eden Suriyeli Genci Taksiciler Yakaladı!

e
sv

Otomobil Fiyatına Sınırsız Enerjili Bisiklet: Nua Electrica

99 okunma — 30 Nisan 2019 23:29

Bisiklet üreticisi Nua tarafından geliştirilen Nua Electrica, kendi kendine şarj olabilme gibi pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Merkezi Barselona’da bulunan bisiklet üreticisi Nua, benzerlerinin yanında pek çok özelliklere sahip olan yeni elektrikli bisikletini duyurdu. Nua Electrica ismi verilen elektrikli bisiklet, kendi kendini şarj edebiliyor ve harici bir kaynağa ihtiyaç duymuyor. Elbette kullanım koşulları önemli olsa da Nua, bisiklet için “sınırsız enerjili” olarak bahsediyor.

Nua Electrica, aslında normal bir bisiklet gibi görünüyor. Bisikletin tüm donanımı titanyum kullanılarak oluşturulmuş ve toplamda 13 kilogram. Arka tekerleğinde bir mekanizma bulunan bisiklet, buradaki mekanizma yardımıyla yönetiliyor. Bu mekanizma aslında bisiklet için motor ve akü görevi görüyor, bu motora da Zehus Bike+ ismi verilmiş. Zehus Bike+, bisiklete 250 W gücünde bir motor sunuyor ve 160 W gücünde bir pil içeriyor. Bunun haricinde sensörler ve bluetooth bağlantı sistemi barındırıyor.

Bu mekanizma yardımıyla bisiklet için gerekli olan her şey kontrol edilebiliyor. Akıllı telefonlarınıza yüklemiş olduğunuz uygulama yardımıyla bisikleti yönetebiliyorsunuz. Uygulama yardımıyla 6 farklı modda bisikletini kullanabilmenize imkan tanınıyor. Kullanıcı, araziye en uygun modu seçiyor ve bisiklet o moda göre çalışıyor. Sensörlerin yardımıyla yokuş yukarı çıkarken yardımcı oluyor, durduktan sonra yeniden hareket edebilmeniz için otomobillerde bulunan ‘yokuş kalkış desteği’ne benzer bir sistemle de destekleniyor. Yokuş aşağı inerken aşırı hızlanmayı engelliyor. Bu modlardan en ilgi çekici olanı ise otomatik şarj modu. Bu mod, kullanıcı düz yolda giderken pili şarj edebiliyor. Şirketin iddiası bu modda kullanıcılar, sınırsız olarak bisikletlerini kullanabilirler. 

Nua Electrica‘nın özellikleri sadece bunlarla da sınırlı değil. Normal bisikletlerde kullanılan zincir sistemi bu bisiklette bulunmuyor. Bunun yerine daha sessiz ve kullanışlı olan bir kayış tercih edilmiş. Güvenliğin de düşünüldüğü Nua Electrica’da hırsızlık önleme kilitleri de bulunuyor.

Elbette bunca özelliğin bir de bedeli bulunuyor. Bu bisiklete sahip olmak için 4.500 dolar (yaklaşık 27.000 TL) ödemeniz gerekiyor. “Bu kadar parayı bisiklete verene kadar araba alırım.” diyenler olacaktır. Haklısınız, ne diyelim.

Kaynak: https://newatlas.com/nua-electrica-stealth-ebike/59481/

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.