Playstation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı: Vergiler Nasıl Etkileyecek?

Sıradaki içerik:

Playstation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı: Vergiler Nasıl Etkileyecek?

e
sv

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi E-Devlet’e Taşıdığını Duyurdu

112 okunma — 17 Eylül 2020 10:07

ÖSYM aday işlemleri sistemini e-devlet’e taşıdığını duyurdu.

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine Nasıl Ulaşılabilecek?

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi e-Devlet'e taşıdığını Duyurdu 2

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Aygün, “Yeni kimlik kartına sahip tüm adaylar, ‘e-Devlet Kapısı’ uygulaması üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne kayıt olabilecek.” dedi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sınavlara başvuru ve kayıt işlemleri sürecinde adayların iş ve işlemlerini kolaylaştırmak için bir dizi çalışma yürüttüklerini kaydetti.

Çalışmalardan birinin, e-Devlet kapısı üzerinden verilen hizmetlerin genişletilmesi olduğuna işaret eden Aygün, “Yeni kimlik kartına sahip tüm adaylar, ‘e-Devlet Kapısı’ uygulaması üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi‘ne kayıt olabilecek.” diye konuştu.

Aygün, yeni sistemle ilgili şu bilgileri verdi:

“E-Devlet üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne (https://ais.osym.gov.tr) giriş yapan adaylar, e-Devlet ile Kayıt Ol butonu vasıtasıyla herhangi bir sınav başvurusundan bağımsız olarak ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne kaydolacak. Adayların kimlik bilgileri ile Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartındaki fotoğrafı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden elektronik ortamda alınarak sisteme kaydedilecek.”

ÖSYM Başkanı Aygün, e-Devlet üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne kayıt olan adayların sınav başvurularını, bir başvuru merkezine gitmeden internet üzerinden yapabileceklerini söyledi.

Faydalı Linkler;

Kaynak: Anadolu Ajansı

İlgini Çekecek Diğer İçerikler;

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.