Öğrenciler Sosyal Medyadan Çağrı Yaptı; #ŞelçukÜniversitesiŞenlikİstiyor

Konya Selçuk Üniversitesi Bahar Şenliği en son 2015 yılında yapıldıktan sonra bir daha tekrarlanmadı. Üniversite öğrencileri 4 yıldır bahar şenliği göremediklerinden büyük şikayetçi olduğunu Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN’inde aktif olarak kullandığı Twitter’dan #SelçukÜniversitesiŞenlikİstiyor hastag’ı ile duyurmaya çalışıyor.

Üniversitelerin açıldığı ilk aylarda üniversite öğrencilerinin aklına ilk gelen sorulardan biri “Acaba bu yıl Selçuk Üniversitesi bahar şenliği yapacak mı?” oldu.

Hatta bunu twitter üzerinden Rektör Mustafa ŞAHİN’e direkt ileten öğrenci arkadaşlar oldu;

Rektör Mustafa ŞAHİN ise cevap olarak “Bu yıl söz..” diyerek cevap vermişti.

Baharın gelişini en güzel şekilde hissettiğimiz bu aylarda ise bu söz üzerine üniversite öğrencileri büyük bir beklentiye girerek Rektör Bey’e şenlik hakkında bir çok Twit gönderdiler.

Rektör Bey’de hemen “Bu konuda verilmiş sözümüz var.” diyerek cevap vermişti.

Biz de durumu yakından takip ettiğimiz için hemen konuya dahil olduk.

Peki ne oldu?

Hala üniversiteden gereken şenlik duyurusunu alamayan Selçuk Üniversitesi öğrencileri sosyal medyadan #selçuküniversitesişenlikistiyor hastag’ı açarak seslerini duyurmaya başladılar.

İşte o Twitlerden bazıları;

Bu gibi daha yüzlerce Twit #SelçukÜniversitesiŞenlikİstiyor Hastag’ı ile üniversite öğrencileri tarafından paylaşılmaya devam ediyor. Eğer sizde destek olmak istiyorsanız Twitter’dan bu hastag’a görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.