İstanbul Havalimanı, Kuşların Göç Yolu Üzerinde Olduğu Doğrulandı

Sıradaki içerik:

İstanbul Havalimanı, Kuşların Göç Yolu Üzerinde Olduğu Doğrulandı

e
sv

Nükleer Bombaya Dayanıklı Rezvani Tank X

155 okunma — 15 Ağustos 2019 08:19

ABD merkezli Rezvani Motors tarafından üretilen 2020 model Tank X, 1.000 beygirlik gücünün yanı sıra nükleer bombalara karşı bile dayanıklı EMP koruma kalkanı sunuyor.

Rezvani Motors tarafından üretilen “Tank X” dünyanın 1000 beygir gücündeki ilk SUV‘u.

Rezvani Tank X, sadece güçlü motoruyla değil tasarımı ve güvenlik özellikleriyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bu SUV ayrıca, dış görünüşüyle de kendine hayran bırakmayı başarıyor.

Karşınızda Rezvani Tank X:

Bu canavarın diğer özelliklerinden bahsetmeden önce motor yapısına yakından bakalım. Rezvani Tank X’te 6.2 litrelik bir V8 motor bulunuyor. Bu motor 1.000 beygir gücünde ve 1.180 Nm torka sahip. Bu da dünyada bir ilk olma özelliğini Rezvani Tank X’e kazandırıyor.

Neredeyse her özelliğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Tank X, güç kontrolünü kullanıcının tercihine bırakıyor.

Şoför isterse 1.000 beygirlik gücünü sadece iki tekere yönlendirirken zor koşullarda ya da tamamen keyfi durumlarda dört tekere de güç gönderilebiliyor. Ayrıca Tank X’in süspansiyonları 10 santimetreye kadar kaldırılabiliyor. Ancak müşteriler sınırları biraz daha zorlamak isterlerse bu süspansiyon sisteminin gelişmiş bir versiyonu da Tank X’e entegre edilebiliyor.

Aracın sahip olduğu ihtişamlı yapının altındaysa Tank X’i adına layık bir hale getiren özel sistemler bulunuyor. Araç normalde kurşun geçirmiyor ancak müşteriler güvenlik seçeneklerini arşa çıkarmak isterlerse bu yapı üzerinde biraz daha oynamalar yapılıyor.

Bu oynamaların ardından araç tam anlamıyla bir savaş makinesine dönüşüyor ve şöyle özelliklere sahip oluyor: Termal gece görüşü, balistik zırh, sirenler, bomba koruma kalkanı, araç içerisine entegreli gaz maskeleri, koç tamponları ve tüm bunlara ek olarak bir de EMP koruma kalkanı.

Bu noktada EMP koruma kalkanına ayrı bir yer vermek gerekiyor. Bunun nedeni bu kalkanın sahip olduğu yetenekler. EMP, kelime anlamı olarak “Elektromanyetik Darbe” anlamına geliyor. Elektromanyetik darbeye maruz kalan herhangi bir sistemin çalışması çok da mümkün değil ancak bu araçta bulunan EMP koruma kalkanı, Tank X’i bir nükleer bombadan bile koruyabiliyor.

Aracın iç yapısıysa ne yazık ki beklenildiği kadar yüksek bir lüks hissi vermiyor. Hatta şu an bile çok daha iyi bir iç tasarımı olan SUV modelleri bulunuyor ancak bu canavarın üretiliş amacı ve donanım özellikleri göz önünde bulundurulduğu zaman en azından yeterli bir seviyede konfor sunduğunu söylemek mümkün görünüyor.

Tüm bu özellikleriyle birlikte bir Rezvani Tank X sahibi olmak isteyen müşterilerin, normal sürüm için 349 bin dolar (yaklaşık 2 milyon TL) ödeme yapmaları gerekiyor. Ancak Tank X’in normal sürümüyle yetinmeyen ve askeri donanımların eklendiği sürüme sahip olmak isteyen müşterilerin 440 bin dolar (2.5 milyon TL) gibi bir ödeme yapmaları gerekiyor. 

Kaynak: https://www.webtekno.com/1000-beygirlik-suv-rezvani-tank-x-h74184.html

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.