23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun!

Sıradaki içerik:

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun!

e
sv

Google Telefonunu İade Etmek İsteyen Kullanıcıya 10 Telefon Gönderdi!

53 okunma — 22 Nisan 2019 21:33

Google Pixel 3, güçlü özellikleri ile oldukça dikkat çeken bir model. Bununla birlikte her markada olabileceği gibi, bazı Pixel 3 modellerinde de sorunlarlakarşılaşmak mümkün olabiliyor.

Yurt dışında yaşayan bir Reddit üyesi, Pixel 3 modelinde yaşadığı bazı sorunlardan dolayı telefonunu iadeetmek istedi. Google iade talebinde bulunan kullanıcıya çok farklı bir yanıt verdi. Yaşanan ilginç olayla ilgili detaylar haberimizde.

Reddit kullanıcısı Cheetoz tarafından aktarılan bilgilere göre, kullanıcı arızalı Pixel 3 modelini göndererek para iadesi talebinde bulundu. Bu talebin ardından kullanıcıya 80 dolarlık bir vergi iadesi ödendi. Cheetoz kalan 820 dolarlık tutarın neden ödenmediğini araştırırken, şok edici bir olayla karşılaştı. Google, iade talebi isteyen kullanıcıya 10 adet Pixel 3 daha göndermişti.

Google yasal olarak kullanıcıyı, ürünleri geri göndermeye zorlayamaz. Ancak Cheetoz, bu ürünleri geri iade etme noktasında ısrarcı gibi gözüküyor. Kullanıcı şu an bulunduğu konumda avantajlı olduğunu kabul etse de, bu durumun doğruolmadığını düşünüyor. Eğer parasının geri kalan kısmı ödenirse, gönderilen cihazları iade edeceğini belirten kullanıcı, para ödemesi yapılmazsa gönderilen telefonları satarak telafi edeceğini de söylüyor.

Cheetoz tarafından yapılması istenen iade tutarı, yaklaşık 820 dolar. Bununla birlikte Google tarafından gönderilen 10 adet Pixel 3 ise yaklaşık dokuz bindolar ediyor.

Kaynak: shiftdelete.net

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.