Instagram’ın Adı Değişiyor

Sıradaki içerik:

Instagram’ın Adı Değişiyor

e
sv

Avrupa Uzay Ajansı’ndan İstanbul Fotoğrafları

82 okunma — 29 Mart 2019 21:18

Avrupa Uzay Ajansı, Dünya yüzeyini incelemek için geliştirilmiş üç ayrı radar sistemi ile İstanbul Boğazı’nı görüntüledi ve ortaya çıkan muhteşem görüntüleri paylaştı.

Avrupa Uzay Ajansı (ESA) tarafından Copernicus adlı program kapsamında Dünya yörüngesine gönderilen iki özdeş Copernicus Sentinel-1 uyduları, üzerinde bulunan özel radar sistemleri sayesinde Dünya yüzeyini bulutlu ya da yağmurlu havada ya da geceleri görüntüleyebiliyor.

Copernicus Sentinel-1 uygularında kullanılan çoklu-temporal uzaktan algılama tekniği, alımlar arasında meydana gelen değişiklikleri tespit etmek için aynı alan üzerinde iki veya daha fazla radar görüntüsünü birleştiriyor. ESA, bu yüksek teknoloji görüntüleme sistemi ile İstanbul Boğazı’nı görüntüledi ve bir tanıtım videosu yayınladı.

Avrupa ile Asya’nın birbirinden ayrıldığı nokta olan İstanbul Boğazı, Copernicus Sentinel-1 uydularının üç radar taraması sonucunda muhteşem bir şekilde görüntülendi.

Üç boğaz köprüsünün de net bir şekilde gösterildiği görüntülerde boğazdan geçip gitmekte olan gemiler ise noktalar halinde görünüyor.

kaynak: https://tr.sputniknews.com/bilim/201903291038494875-avrupa-uzay-ajansi-istanbul-bogazi-goruntulendi/

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.