‘Susamam’ Şarkısını Seslendiren Rapçilere Suç Duyurusu

Sıradaki içerik:

‘Susamam’ Şarkısını Seslendiren Rapçilere Suç Duyurusu

e
sv

Selçuk Üniversitesi Öğrenci Bilgilerini Ensar Vakfı’na Verdi Yalanı!

246 okunma — 18 Eylül 2019 08:19

Selçuk Üniversitesi’ni kazanan öğrencilere kısa süre önce Ensar Vakfı yurt tanıtım mesajı gelmesi tartışmalara neden olmuştu.

Konya Selçuk Üniversitesi sistemleri üzerinden Ensar Vakfı yurt reklamı gelmesinden dolayı sosyal medya üzerinden tartışmalar başlamıştı. Konya

Selçuk Üniversitesi konu ile alakalı bir süre sessiz kaldıktan sonra Bosnamm olarak Selçuk Üniversitesi Rektörü Mustafa ŞAHİN‘e ulaştık. Kendisine konu ile alakalı sorularımızı ilettiğimizde ise Sayın ŞAHİN;

“Bunlar boş iddialar. Hiçbir öğrencinin bilgisi kimseyle paylaşılmaz. Konya’daki yurtlar belli bir ücret öderler, üniversite bilgi işlemi tarafından öğrencilere yurtları tanıtıcı Mesajlar atılır. Yapılan işlem bütün yurtlar için aynıdır.”

Selçuk Üniversitesi Rektörü Mustafa ŞAHİN

Öğrencilerin Kişisel Bilgileri Paylaşıldı Mı?

İnternet üzerindeki bazı haber paylaşım platformlarında Selçuk Üniversitesi öğrencilerine gelen yurt tanıtım mesajlarından sonra kişisel bilgilerin Ensar Vakfı‘na verildiğine yönelik haberler yapılmıştı. Lakin işin aslı hiç de düşünüldüğü gibi değil.

Konya Selçuk Üniversitesi uzun yıllardır kampüs içinde özel veya vakıf yurtların stant açmasına izin vermiyor. Gelen öğrencilerin ve ailelerin Konya’ya gelmeden önce yurt konusunda sıkıntı çekmemesi için Selçuk Üniversitesi yeni kayıt yaptıran öğrencilere bilgi SMS‘i atıyor.

Öğrencilerin Kişisel Bilgileri Paylaşılmıyor

Selçuk Üniversitesi kampüs alanı içinde yurt tanıtım standı açamayan yurtların talebi üzerine her sene belli bir ücreti ödeyen yurtların tanıtımları Selçuk Üniversitesi sistemleri üzerinden yine sadece Selçuk Üniversitesi tarafından üniversiteyi yeni kazanan öğrencilere bilgi mesajı atılıyor.

Görselde de görüldüğü gibi gelen sms “SelçukUnv” sisteminden atılmış. Kısacası öğrencilerin bilgileri Ensar Vakfı’na verilseydi, Vakıf kendi sistemlerinden direkt olarak toplu sms yollayabilirdi. Burada görülen Ensar Vakfı’nın Selçuk Üniversitesi’ne belli bir ücret ödedikten sonra üniversite tarafından yollanan SMS olduğu açıkça belli oluyor.

Peki Başka Yurtlar Sistemden Yararlandı Mı?

Önceki senelerde yine Konya‘nın önde gelen büyük özel yurtlar ve vakıf yurtları bu sistemden faydalanmış, toplu SMS olarak kendi yurtlarını Selçuk Üniversitesi sistemleri tarafından tanıtmıştı. Hatta bir çok öğrenci sosyal medya adresinden ilk önce konuyu idrak edemeyip paylaşımlar yapmış, daha sonra olayın aslı ortaya çıkmıştı.

Selçuk Üniversitesi İnternet Sitesinden Konu İle Alakalı Kamuoyuna Duyuru Yaptı

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.