Çernobil Faciası: Türkiye’deki Devlet Adamları Ne Söyledi?

Sıradaki içerik:

Çernobil Faciası: Türkiye’deki Devlet Adamları Ne Söyledi?

e
sv

Rakamlar ile Üniversite Hayatı: 1 Öğrenci vs 4 Yıl!

119 okunma — 02 Haziran 2019 03:25

Dört koca yıllık üniversite hayatına neler sığdı? Kaç dürüm yedin? Kaç hayalden oldun? Kaç sınava girip kaç sınav stresi çektin? Kaç insan tanıdın peki? Dört yıla sen neler sığdırdın veya sığdıracaksın?

İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin “Fikir Adası” ekibinin katkıları ile hazırlanan “1 Öğrenci vs 4 Yıl” ile üniversite hayatınızda öğrenci olarak 4 yılda neler yaşayacağınız mükemmel şekilde özetlenmiş. Peki nedir bu özet gelin hep birlikte bakalım.

1 – Üniversite Hayatınız “1461 Gün”

Üniversiteyi kazandığın o ilk anı hatırlıyor musun? Hani ÖSYM sisteminde kazandığın üniversitenin adını gördüğünde ki o büyük sevinci.. İşte o sevinç tam 1461 günlük bir maratonun başlangıcıydı.

2 – Ortalama 3 Daire Değiştireceksin!

Hoooop ilk seneye sağlam bir giriş yaptın. İlk dönemi yurtta atlattın. Arkadaş çevren genişledi. Şimdi biraz heyecan zamanı. En az 3 kişi toplanıp bir eve çıkacaksınız. Sonra? Bulaşık sırasına uyulmayacak, kira zamanı geçecek, emlakçı sorunları olacak. Bir başka ev, başka arkadaşlar, krizler derken ortalama 3 daire değiştirmiş olacaksın bu 4 sene içinde.

3 – Dolmuş – Tramvay Ortalama 43.387 KM!

E tamam yurt, ev olayı falan derken, koca bir şehirde kilometreleri sayacaksın! Ortalama 4 yıllık öğrenci hayatında toplu taşımayla kat ettiğin yol ortalama 43.387 Km olacak. Bunlara tabanvaylar hariç 🙂

4 – 88 Tanışma 88 El Sıkışma!

E tabi sosyalleşmek isteyeceksin. İsteyerek veya istemeyerek bir çok insanla tanışacaksın. Bunlar belki en büyük şansın veya pişmanlığın olacak, ama tanışacaksın. 4 Yıllık üniversite hayatında ortalama 88 kişiyle tanışacaksın!

5 – 669 Geyik Muhabbet!

Kafeler senin gözde mekanın olacak. Arkadaş ortamınla bazı zamanlar her gün buluşup çaylı kahveli sohbetler edeceksiniz. Peki bu sohbetler o kadar masum olacak mı 🙂 Buna pek garanti veremiyoruz. Ama 4 yıllık üniversite hayatında goygoy’dan tutta akademik olarak ortalama 669 geyik yapacaksın.

6 – 771 Dürüm!

Ailenden uzakta kendine portakallı ördek falan yapamayacaksın. Öyle yoğun geçen günler olacak ki anlayamayacaksın bile. Tabi sadece yoğun değil, üşengeçlik saracak tüm bedenini. İmdadına paket servis yapan fast food firmaları yetişecek. E yedin o kadar da 4 yıl sonunda midene 771 dürüm indirmiş olacaksın. “Ohaaa!” dediğini duyduk. Hiç saklama. Oha tabi! 771 dürüm mü yedin beee! Bizde bu kiloları nasıl aldın diyorduk. 🙂

7 – İstikrarsız 8 Aktivite!

Şimdi sen üniversiteli oldun ya, kendini geliştirmek için olmadık şeyler yapacaksın. Öncelik sağlam bir para verip spora yazılacaksın. Ama sonuç 1 hafta gidip bırakacaksın. Sonra müzik aleti falan mı çalsam ya diyeceksin, kurslara gideceksin.. Genelde ortalama ayak uydurmaya çalışacaksın ama müzik aletinden çok ortamı çalacaksın. 4 yıllık üniversite hayatına ortalama 8 istikrarsızlık sığdıracaksın.

8 – 153 Kitap!

Tabi öyle boş boş da durmayacaksın. Ortalama 153 kitabı yalayıp yutacaksın.

9 – 17 Seyehat Planı Yapacaksın!

E gençsin tabi, gezmek görmek isteyeceksin. Bolca seyahat planı yapacaksın. Ama dur bir dakika, baba bank yoksa olay biraz tuzlu tabi. O yüzden 500 TL’lik bursunu hayatta kalmak için kullanacaksın. Ortalama 4 yıllık üniversite hayatında 17 seyahat planı yapsan da bunun sadece bir kısmını gerçekleştire bileceksin, tabi inş cnm yha!

10 – 55.328 Dakika Telefon Macerası!

Şimdi genç bir bireysin, sosyal medya hesaplarında var. E bunun sonucu olarak bolca stalker olup internette sörf yapacaksın. Sevgilin olacak, bir de aile var tabi. Sürekli telefon ile ilgileneceksin. Bunun sonucunda ne mi olacak? Ortalama 4 yıllık üniversite hayatında 55.328 dakika telefon ile uğraşacaksın. Yediğin radyasyonu sen düşün artık.

Peki Hepsi Bu Kadar Mı? Tabi ki HAYIR! 4 Yıllık Üniversite Hayatında Başka Başına Neler Gelecek? Hep Birlikte Videoyu İzleyip Görelim;

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.