Konya’da Sosyal Medyada Propaganda Yapan Üniversite Öğrencisi Gözaltına Alındı!

Sıradaki içerik:

Konya’da Sosyal Medyada Propaganda Yapan Üniversite Öğrencisi Gözaltına Alındı!

e
sv

Öğretmene çarpan üniversite öğrencisi ‘işçi sınıfı’ sorularını bilince davadan kurtuldu

63 okunma — 17 Ekim 2019 07:45

Hürriyet gazetesinden Damla Güler’in haberine göre, İstanbul Beşiktaş’taki bir okulda öğretmen olan Kübra Ateşavcı, karşıdan karşıya geçerken kendisine çarpan motorsiklet kullanıcısı üniversite öğrencisi 18 yaşındaki Ahmet Yılmaz’dan şikayetçi oldu.

Savcılık, Yılmaz’ın ilk geçiş hakkını vermeyerek olayda asli kusurlu olduğunu belirterek ‘Taksirle yaralamaya neden olmak’ suçundan soruşturma başlattı. Suçun uzlaşma kapsamında olması nedeniyle savcılık dosyayı Uzlaştırma Bürosu’na gönderdi. Uzlaştırmacı taraflara uzlaşmayı isteyip istemediklerini sordu.

Bunun üzerine Kübra öğretmen, Yılmaz’a soru soracağını, eğer bunları cevaplayıp kendisine mail olarak gönderirse şikayetinden vazgeçeceğini belirtti.

‘EMEĞİN METALAŞMASI NE DEMEKTİR?

Ateşavcı, “İşçinin tanımı nedir? Bu tanıma göre aşağıdakilerden hangisi işçidir? (Öğretmen-Postacı-Şirket müdürü) Emeğin metalaşması ne demektir? Sanayi devrimi ne zaman, hangi ülkede gerçekleşti? Sanayi Devrimi’nden bu güne işçiler çalışma saatleri, hukuki hakları çerçevesinde ne gibi önemli haklar elde etmişlerdir? İş kazası nedir? İş kazasını önlemek için işçinin bilmesi gereken en önemli olduğunu düşündüğünüz bilgileri yazınız” sorularını uzlaştırmacıya teslim etti.

Yılmaz’ın soruları cevaplayarak kendisine göndermesi üzerine öğretmen Kübra öğretmen uzlaşmayı kabul etti. Savcılık da uzlaşmanın sağlanması üzerine dosyaya takipsizlik kararı verdi.

 

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/turkiye/201910171040410005-ogretmene-carpan-universite-ogrencisi-isci-sinifi-sorularini-bilince-davadan-kurtuldu/

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.