Yurt Dışında Ücretsiz Üniversite Okumak İsteyenler Buraya!

Sıradaki içerik:

Yurt Dışında Ücretsiz Üniversite Okumak İsteyenler Buraya!

e
sv

Malta’dan Mezun Olanlar Hemen İş Sahibi Oluyor!

65 okunma — 08 Haziran 2019 01:26

Eğitim hayatına yurt dışında devam etmek isteyen arkadaşlarımız elbette vardır ve her zaman araştırmalarını gerçekleştirirlerken maddi duruma, bölümlerin kalitesine ya da burs imkanlarına göre incelediklerine tanık olabilirsiniz.

Aslına bakarsanız tüm bunları gözlemlerken diğer yandan bir de istihdam sağlama konusuna da bakmakta fayda var. Ve bu araştırmamız tam olarak bu konu hakkında.

Bilgi Akademisi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Malta şu anda Avrupa’da son mezunların istihdam oranının yüzde 94,5 ile en yüksek olduğu.

Bunu Almanya (yüzde 90,9) ve Hollanda (yüzde 90,4) takip ediyor. Bu üç ülkenin biraz gerisinde Çek Cumhuriyeti (yüzde 89,9), Avusturya (yüzde 89,4) ve İsveç (yüzde 88,3) yer alıyor.

İngiltere’de yeni mezunlar yüzde 86,6 istihdam oranına sahip.

Son mezunlar, son bir ila üç yıl içinde mezun olmuş ve herhangi bir başka eğitim veya öğretimde istihdam edilemeyen ve istihdamda olan kişiler olarak tanımlanmaktadır.

Yeni mezunlarının en düşük istihdam oranına sahip üç ülkesi,% 52 istihdam oranıyla Hırvatistan (yüzde 65,9), İtalya (yüzde 55,2) ve Yunanistan.

AB, 2020 yılına kadar yüzde 82’lik bir istihdam hedefine ulaşmak için üye devletlerle birlikte çalışıyor. Bazı ülkeler bunu başarmayı başarırken, diğer ülkelerde hala yapılması gereken çalışmalar var.

2014 yılında AB’de mezunların ortalama istihdam oranı yüzde 76 idi. 2017 yılında yüzde 80,2’ye yükseldi.

Kaynak: https://univerlist.com/blog/malta-mezunlarina-en-fazla-istihdam-saglayan-avrupa-ulkesi-oldu/

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.