KYK Yurt Ücretleri 2020 – KYK Yurt Ücretleri Ne Kadar?

Sıradaki içerik:

KYK Yurt Ücretleri 2020 – KYK Yurt Ücretleri Ne Kadar?

e
sv

Konya KYK İl Müdürlüğü Nerede? Nasıl Gidebilirim?

528 okunma — 28 Ağustos 2020 17:16

Konya KYK İl Müdürlüğü hakkında sizlere kısaca bilgi vermek istiyoruz.

Konya KYK İl Müdürlüğü Bilgileri

Adres : ŞEMSİ TEBRİZİ MAHALLESİ SULTAN VELED CADDESİ NO:43/A KARATAY/KONYA
Telefon :  (0332) 353 66 90
Fax     :  (0332) 322 79 12
E-posta :  konya@gsb.gov.tr

Konya KYK İl Müdürlüğü Nerede? Nasıl Gidebilirim?

Yeni Antrenör Eğitim Sistemi Başlatıyor

Antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren yeni Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine göre Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşmaktadır.

Temel Eğitim uzaktan eğitim modeli ile Anadolu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yürütülecektir. Temel Eğitimi ve Sınavı 90 gün olarak planlanmıştır.

10 gün başvuru-2 ay 10 gün eğitim–10 gün sınav ve değerlendirme süreci olarak belirlenmiştir.  Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların Temel Eğitim başvuruları 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.  Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılacak olup uygulama eğitimi ve sınavında başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabileceklerdir.

Temel Eğitim Sisteminde uzaktan eğitim modeli ile 5 farklı modülden (Spor ve Sağlık Bilimleri, Antrenman ve Hareket Bilimleri, Spor Yönetimi, Sporda Öğrenme ve Öğretme  Sporda Psiko-Sosyal Alanlar) oluşan 5 kitap, 5 antrenörlük kademesi için toplam 24 kitap hazırlanmıştır.

Kitap hazırlama sürecinde Spor Bilimleri alanında eğitim veren farklı üniversitelerden 121 akademisyen bölüm yazarı, 24 akademisyen kitap editörü 5 akademisyen ise baş editör olarak görev almıştır. Spor Bilimleri alanında hazırlanan bu 24 kitap şimdiye kadar hazırlanan en önemli referans kaynak niteliğinde görülmektedir.

Temel Eğitime katılacak adaylar her kademe için aynı modüllerden farklı kitap setinden yararlanacaklardır. Temel Eğitimde uzmanlar tarafından hazırlanan kitapların yanı sıra yazılı, işitsel ve görsel olarak tüm e-öğrenme materyalleri adayların hizmetine sunulacaktı

Konuyla ilgili detaylar için tıklayınız.

İlgini Çekecek İçerikler;

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.