Konya’da Özel Yurt Bulmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken 9 Durum!

Sıradaki içerik:

Konya’da Özel Yurt Bulmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken 9 Durum!

e
sv

Hayalindeki Üniversite Hayatını Yıkan 5 Durum

82 okunma — 19 Temmuz 2019 02:58

Üniversiteyi kazanmışsındır. Memleketten gelirken kafanda onlarca hayal vardır. Mesela Erasmus, her gün hangover vb. bir çok şey. Lakin gerçekler pek de öyle değil dostlar. Gelin anlatalım.

1- Büyük bir hevesle düzenli bir hayatın başladığı düşünürken, birden bire ilk seneden sonra her şeyin tepe taklak olması

Öyle hızlı bir giriş yaparsınız ki üniversite hayatına, ilk virajda kendinizi toparlayamayıp toslamış olursunuz. Kurduğunuz bir çok hayal çoktan suya düşmüştür. Örneğin gidip spora yazılmışsınızdır büyük bir heves ile, 2. haftadan sonra gidilmemiştir.

2- Üniversitede Erasmus Hayali Vardı Ya, Harbi Ne Oldu O?

İlk senenin verdiği gaz ile ilk vize dönemine kadar Erasmus, Work And Travel hayalleri kurulur. Vize – Final döneminden sonra sonuçlar FF olunca tabi hayaller suya düşmüştür bile.

4- Kızlar Teklif Ediyor muymuş? 🙂

Üniversite de dışarıda gördüğünden farklı insanlar yok. Bunu geldiğinde direkt anlıyorsun yani. Erkek ve kadınların hayalleri bu durumda neredeyse hep suya düşmüştür. Okula adım atar atmaz öyle hemen kimseyi süzmeyin, DM’den falan yürümeyin yani. Az sakin 🙂

4- Aşırı Marjinal Olma Yarışı

Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol demiş Mevlana. Olayı abartmayın. Genelde ilk sene saçlar boyanız, dövme falan yapılır. Buna bir çok örnek veririz. Ama son sene ile ilk seneyi öncesi/sonrası olarak açıp bakarsan dediğimizi anlayacaksın.

5- Üniversite Toplulukları

Üniversite toplulukları veya kulüpleri ikiye ayrılır. Goygoy tayfa ve ciddi akademik tayfa olarak. Eğer ki amaç goygoy ise geçmiş olsun. Geçici heves kurbanı olmaktan başka bir şey olmayacaktır emin ol.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.